miAtak terrorystyczny, o którym twierdzi Państwo Islamskiedo sali koncertowej Ratusz w Krokusiena obrzeżach Moskwawedług najnowszych oficjalnych informacji zginęło dotychczas 115 osób, a ponad stu zostało rannych. On Ministerstwo Zdrowia Rosji donosi, że solidarność społeczeństwa była ogromna i większa niż setki osób oddało już krew. Oprócz kolejek w przychodniach medycznych, powszechne są także te, które można zobaczyć w różnych częściach miasta do wyjazdu. flory.

Nie jest wykluczone, że w nadchodzących godzinach liczba ta ulegnie zwiększeniu. Służby ratownicze nadal pracują na miejscu w poszukiwaniu ewentualnych obrażeń. Faktycznie, w najnowszym raporcie władz rosyjskich wskazano, że z hospitalizowano ponad sto osób16 z nich jest w stanie krytycznym, a 44 w poważnym. To była pełna napięcia, dramatyczna i pełna napięcia noc dla służb ratunkowych stolicy Rosji.

Jedenastu aresztowanych

Władze rosyjskie aresztowano jedenastu podejrzanych zamieszany w atak. On Kreml ustaliła, że ​​cztery z tych osób były bezpośrednio powiązane z atakiem terrorystycznym. Moskwa przeżywa moment ważnych niepokojów społecznych. Tak naprawdę wszystkie masowe wydarzenia zaplanowane na ten weekend zostały odwołane.

On Federalna Służba Bezpieczeństwa poinformował, że dochodzenie pozostaje otwarte. Ponadto wskazał, że terroryści przetrzymywani w pobliżu granicy z Ukraina, „mieli kontakty” w kraju, z którym aktualnie współpracujesz Rosja Od dwóch lat jest w stanie wojny. The Ambasada Stanów Zjednoczonych ostrzegany o ataku dwa tygodnie temu.

Ukraina dystansuje się od ataku

Ukraina Chciał bardzo wyraźnie powiedzieć, że nie ma to nic wspólnego z atakiem, w wyniku którego zginęło sto osób. Mijailo Podoliakdoradca prezydencji ukraińskiej, zapewniał w swoich sieciach, że jego kraj „To nie ma nic wspólnego ze strzelaninami i eksplozjami” w miejscu wydarzeń. „Ataki terrorystyczne nie rozwiązują żadnego problemu” – dodał.

Stany Zjednoczone również poparły wersję rządową Wołodymir Zełenski. „W tym momencie wykluczyłbym jakiekolwiek powiązania z Ukrainą. Nic na to nie wskazuje Ukraina lub obywatele Ukrainy” – wyjaśnił Johna Kirby’egorzecznik Białego Domu, który przesłał swoje wsparcie ofiarom.

Międzynarodowa solidarność

Przejawy wsparcia dla obywateli RP Moskwa utrzymywały się na stałym poziomie po ataku terrorystycznym. Hiszpaniapoprzez swoje Ministerstwo Spraw Zagranicznychpokazał swój smutek: „Jestem przerażony wiadomościami napływającymi z Rosji. Solidaryzujemy się z ofiarami, ich rodzinami i narodem rosyjskim. Hiszpania potępia wszelkie formy przemocy„.

Kanclerz Niemiec Olafa Scholza, dał również jasno do zrozumienia w swoich sieciach społecznościowych swoją solidarność z narodem rosyjskim. „Potępiamy straszliwy atak terrorystyczny na niewinnych widzów koncertów w Moskwa. „Nasze myśli są z rodzinami ofiar i wszystkimi rannymi” – powiedział.

Różni przywódcy Ameryki Łacińskiej również wyrazili swój ból w związku z atakiem terrorystycznym. Również Iranprzez Minister spraw zagranicznych Hosein Amir Abdolahian: „Składam najszczersze kondolencje rodzinom ofiar i mojemu koledze Siergiej ŁawrowRządowi i mieszkańcom Rosja w związku z tym tragicznym atakiem terrorystycznym.”

Ze swojej strony wysoki przedstawiciel Unii Europejskiej do spraw zagranicznych Josep Borrellubolewał nad atakiem: „Z całą stanowczością potępiam potworny atak, do którego doszło wczoraj wieczorem na obrzeżach Moskwa. Terroryzm po raz kolejny zaatakował bezbronnych ludzi. Społeczność międzynarodowa musi pozostać mocno zjednoczona przeciwko pladze terroryzmu”.Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here