W sobotę Rosyjski Związek Piłki Nożnej poinformował o odwołaniu towarzyskiego meczu pomiędzy drużynami Rosji i Paragwajuzaplanowane na przyszły poniedziałek, 25 marca, po ataku w sali koncertowej pod Moskwą, w którym zginęło co najmniej 60 osób, a 145 zostało rannych, przypisanego islamskiej grupie terrorystycznej „ISIS”.

W związku z atakiem terrorystycznym, do którego doszło w Krasnogorsku (na przedmieściach Moskwy), Rosyjski Związek Piłki Nożnej i Paragwajski Związek Piłki Nożnej podjąły decyzję o odwołaniu towarzyskiego meczu pomiędzy reprezentacjami Rosji i Paragwaju.– czytamy w oficjalnym komunikacie organu rządzącego piłką nożną w kraju, którego celem jest uniknięcie sceny podobnej do tej w sali koncertowej oraz przywrócenie porządku w kraju.

Przekładają mecz

Oświadczenie nie zamyka drzwi do zorganizowania go przy innej okazji, ponieważ mówi o porozumieniu między obiema federacjami, zgodnie z którym „mecz może odbyć się w innym terminie„. Choć na razie ci, którzy mieli być na meczu, otrzymają zwrot pieniędzy za bilet: „Kibice, którzy kupili bilety na mecz, będą mogli uzyskać pełny zwrot pieniędzy” – napisali w Rosyjskim Związku Piłki Nożnej.

Rosja, która Nie grał na ostatnich mistrzostwach świata i nie zagra też w mistrzostwach Europy. za wojnę otwartą przeciwko sąsiadującemu krajowi, Ukrainie, pokonał w czwartek drużynę Serbii (4-0) w towarzyskim meczu na stadionie Lwa Jaszyna drużyny Dynamo Moskwa. Spotkanie, którym zakończą tę międzynarodową przerwę dla drużyn narodowych.Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here