Google postanowił wprowadzić szereg ulepszeń do przeglądarki Chrome, kierując się zwiększeniem bezpieczeństwa i kontroli użytkowników nad pamięcią. Te nowe funkcje mają na celu zapewnienie wyższego poziomu bezpieczeństwa podczas przeglądania sieci oraz lepszej kontroli nad wykorzystywaniem zasobów przez przeglądarkę.

Aktualizacja przeglądarki Chrome ma przynieść korzyści użytkownikom poprzez wprowadzenie zmian, które poprawią bezpieczeństwo korzystania z internetu. Wprowadzona w wersji 120 funkcja “Kontrola bezpieczeństwa przeglądarki Chrome” na komputerze będzie działać proaktywnie, informując o naruszeniach haseł lub zainfekowanych rozszerzeniach. Dodatkowo, pojawią się przypomnienia o konieczności aktualizacji przeglądarki.

Jednak to automatyczne cofanie uprawnień stanowi istotną nowość. Jeśli użytkownik wcześniej udzielił witrynie dostępu do lokalizacji czy zezwolił na powiadomienia, a nie korzystał z niej przez pewien czas, przyznane uprawnienia zostaną automatycznie cofnięte. To rozwiązanie, podobne do zarządzania uprawnieniami na platformie Android, ma zapewnić dodatkową warstwę bezpieczeństwa.

Google zdecydował się na te zmiany, aby uczynić przeglądanie internetu bardziej bezpiecznym i kontrolowanym. Użytkownicy zyskują nowe narzędzia do świadomego zarządzania bezpieczeństwem w sieci, a także kontrolę nad wykorzystaniem pamięci przez przeglądarkę, co stanowi ważny krok w kierunku poprawy komfortu korzystania z Chrome’a.