Mateo Joseph budzi „La Rojita” i sam daje mu prowadzenie

Przyjdź i pocałuj świętego. Tak zrobił Mateo Joseph przeciwko Belgii. Gracz Leeds wszedł na boisko w 83. minucie i miał już tylko pięć Potem, niemal przy pierwszej piłce, której dotknął, Strzelił zwycięskiego gola dla „La Rojita”. Gol, który stawia także drużynę Santi Denia w roli jedynego lidera swojej grupy w fazie kwalifikacji do Europy. Mateo Joseph ma gola i pokazał go już za pierwszym razem. Piąte zwycięstwo w sześciu meczach naszej drużyny do lat 21, to prawdziwe liczby liderów.

Hiszpania rozpoczęła pojedynek z zamiarem zdominowania piłki. Grał od tyłu bez pośpiechu, podczas gdy Belgia czekała na swoim boisku bez nerwów. Po 15 minutach sytuacja się odwróciła.Belgowie naciskali mocniej, a „La Rojita” biegała bez piłki.

Pierwszą szansę, i to najpewniejszą przed przerwą, miała Belgia. Rzut rożny został zatruty przez wiatr i zmusił Iturbe do świetnej interwencji po falstartie. Hiszpania również dotknęła bramki, to było w butach Marca Pubilla, który oddał strzał, który Vandevoordt udaremnił znakomitą interwencją. Przez pierwsze 45 minut dominacja była naprzemienna i wynik 0:0 nie był niesprawiedliwy.

Przejście przez szatnię niewiele zmieniło dynamikę gry, m.in obie drużyny pragną dominować, nie zaniedbując się jednak nawzajem. Stawka była wysoka i nikt nie chciał przegrać.

Bramka unieważniona z powodu kontrowersji przeciwko Diego Lópezowi

Hiszpania okazała się jednak odważniejsza i pierwszego gola w meczu zdobyła w 65. minucie. Diego López to zapisał, ale gdy zawodnicy już prawie zeszli na środek boiska, sędzia zdecydował się go unieważnić ze względu na spalonego pozycyjnego Samu Omorodionaprzed protestem zawodników „La Rojita”.

Ci z Santi Denia nie zwalniali tempa i choć sprawy nie układały się dla nich pomyślnie, próbowali dalej. Trener przesunął ławkę… i to właśnie dało Hiszpanii trzy punkty.

Javi War i Matthew Josephktóry wszedł na boisko w 83. minucie, strzelił zwycięskiego gola dla drużyny do lat 21. Zawodnik Walencji świetnie dośrodkował, a zawodnik Leeds ukarał Belgię.

Trzy bardzo ważne punkty dla La „Rojita”z którym jest solowym liderem 16, o trzy więcej niż Belgia i Szkocja.