Sorloth zdobywa bramkę, a Haaland pogłębia swoją najgorszą suszę w meczu z Norwegią

INawet po niecelnym rzucie karnym Erling Haaland przedłużył swoją bezbramkową passę w meczu z Norwegią, nie zdobywając gola w czwartym meczu z rzędu. jak zdarzyło się to tylko raz w przeszłości, między październikiem 2020 r. a marcem 2021 r., i jak strzelił gola we wtorek w meczu 1:1 ze Słowacją, w którym gola strzelił jego kolega z drużyny Alexander Sorloth.

Piłkarz Villarreal w 18. minucie wyprowadził Norwegię na prowadzenie 1:0. Haaland miał wówczas szansę na podwyższenie na 2:0, ale jego maksymalny rzut karny obronił Marek Rodak. Już w ostatniej minucie Duda wyrównał w 87. minucie.

Haaland nie strzelił bramki rywala od 12 października ubiegłego roku, kiedy strzelił „dublet” w wygranym 4:0 meczu z Cyprem. Słowacja znajduje się w grupie E Euro 2024 wraz z Belgią, Rumunią i Ukrainą lub Islandią. Norwegia nie zakwalifikowała się do turnieju.