Final Fantasy 6 zostało całkiem niedawno dopracowane w ramach Pixel Remaster 2023, ale najwyraźniej to nie wystarczy producentowi Dragon Quest 3 HD-2D Remake, Masaaki Hayasace.
Długo oczekiwany remake Dragon Quest 3 wreszcie wydany w zeszłym tygodniu i zebrał w dużej mierze pozytywne recenzje, przy czym większość pochwał przypadła pięknie przerysowanej pikselowej grafice, którą Square Enix spopularyzowała za pomocą Octopath Traveler i która jest obecnie głównym stylem studia podczas tworzenia gry oparte na spriteach.
Zapytany przez Odwrotność którą grę z katalogu Square Enix najbardziej chciałby, aby została potraktowana w ten sam sposób, Hayasaka wybrał grę RPG Final Fantasy 6 z 1994 r., głównie dlatego, że jej piękne piksele były punktami odniesienia podczas tworzenia Octopath Trveler.
„To nie jest tak, że mamy co do tego konkretne plany, ale osobiście powiedziałbym, że Final Fantasy VI” – powiedział Hayasaka. „Octopath Traveler — pierwszy tytuł HD-2D — powstał w oparciu o nawiązanie do FFVI, ponieważ zawierał najwyższej jakości grafikę pikselową. Bardzo chciałbym zobaczyć, jak gra, do której się odnieśliśmy, wyglądałaby w stylu graficznym HD-2D.
„Ponieważ ten styl graficzny został stworzony nawiązując do takich tytułów, jest wysoce kompatybilny z grami oryginalnie stworzonymi przy użyciu grafiki pikselowej. Prawdopodobnie dzięki tej zgodności ludzie uważają, że ten styl doskonale pasuje do tego typu przeróbek”.
Aby złagodzić oczekiwania dotyczące potencjalnego remake’u Final Fantasy 6 HD-2D, Hayasaka dodał, że praca z tym unikalnym stylem graficznym wymaga „wyższego poczucia wrażliwości artystycznej”.
W oddzielnym wywiadzie Hayasaka powiedział, że ogólnie „chciałby” zrobić więcej remake’ów HD-2D, ale wyraził zaniepokojenie faktem, że Square Enix przesyca rynek dziewięcioma pokrewnymi wydawnictwami w ciągu siedmiu lat.
Dragon Quest 3 HD-2D Remake jest dostępny na PS5, Xbox Series X/S, PC i Nintendo Switch.
38 lat później twórca Dragon Quest twierdzi, że utrata połowy pieniędzy po porażce w bitwie miała na celu zachęcenie graczy JRPG do zdobywania kolejnych poziomów.