Uniwersytet w Salamance i firma Mirat Fertilizados podpisali umowę o współpracy, która tworzy Katedra „Efektywne Odżywianie Roślin”, którego celem jest wzmocnienie zaangażowania społeczności uniwersyteckiej w zakresie żywienie i zrównoważony rozwój rolnictwa.
Inicjatywa ta, wyrażona poprzez Instytut Badawczy Agrobiotechnologii (CIALE)ma udział Katedry Inżynierii Chemicznej oraz Wydziału Nauk Rolniczych i Środowiskowych. Jest to innowacyjny projekt, który ma wśród swoich głównych celów promowanie i rozwijanie wiedzy naukowo-technicznej w dziedzinie mikrobiologia i fizykochemia glebya także w procesach przemysłowych związanych z wydajna produkcja środków produkcji rolnej, w tym praktyki gospodarki o obiegu zamkniętym, jak wyjaśniono podczas podpisywania porozumienia przez rektora Uniwersytetu w Salamance, Juana Manuela Corchado i dyrektora generalnego Mirat Fertilizados, José Ignacio Garcíę Gómeza.
Linie badawcze
Te strategiczne linie obejmują badania podstawowe i przemysłowe, wdrażanie innowacyjnych technologii i powstawanie kompetentni specjaliści w dziedzinie agronomii i agrobiotechnologii.
Katedra Mirat-USAL, której dyrektorem będzie profesor Enrique Monte Vázquez, skupi się na prowadzeniu różnych działań szkoleniowych i upowszechniających, a także na sponsorowaniu projektów wzmacniających wiedzę wiedzy i zastosowania rozwiązań do bieżących potrzeb produkcyjnych i środowiskowych. Dzięki takiemu podejściu szukamy w innowacyjny sposób odpowiadają na wyzwania stojące przed współczesnym rolnictwem.
Projekt ten stanowi znaczący krok w kierunku integracja wiedzy naukowej i praktyki rolniczej, przyczynianie się do rozwoju odpowiedzialnego modelu rolnictwa oraz dostosowane do potrzeb ochrony środowiska.
Relacja firma-uczelnia
MIRAT i Uniwersytet w Salamance To dwie instytucje zaangażowane w innowacje. Ich skonsolidowany sojusz generuje pozytywny wpływ na sektor rolniczy, na nasze społeczeństwo i promuje zrównoważony rozwój.