80% Hiszpanek twierdzi, że poczuło się nękane w mediach społecznościowych. Jest to odsetek, który już leży na stole i budzi niepokój. Jest wiernym przykładem rzeczywistości obecnej w naszym codziennym życiu, która przestała być plagą społeczną, a stała się sprawie, której musimy poświęcić maksimum uwagi i radykalnie ją obciąć. Są to dane, które skłaniają nas do zastanowienia się nad tym, w jakim społeczeństwie żyjemy. Z tego powodu w dniach poprzedzających 25 listopada br. Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy na tle seksualnymzagadnieniu temu poświęcono podniesienie świadomości obywateli, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych.
Są to liczby, które zostały zaprezentowane dziś rano przez pierwszą wiceprzewodniczącą Rady Prowincjalnej i zastępcę ds. równości, polityki społecznej i młodzieży Francisca Medinę oraz delegatkę prowincjalną ds. równości i młodzieży Maríę Dolores Ruiz podczas prezentacji działań oraz działania podjęte przez Zarząd Prowincji przed tą datą. W tym roku, jak podkreślali, nacisk jest położony wspólną kampanię w ośmiu andaluzyjskich prowincjachw eliminacji tego problemu w sieciach społecznościowych, co w wielu przypadkach stanowi podstawę większego problemu w najbliższej przyszłości.
Sieci bez machizmutego właśnie oczekuje się w ramach tej kampanii, która obejmuje także inne akcje protestacyjne. Do 80% kobiet, które czują się nękane za pośrednictwem sieci, musimy dodać, że ponad 50% twierdzi, że otrzymało niechciane zdjęcia o charakterze seksualnym, a 44% spotkało się z groźbami w Internecie.
Liczb tych nie należy traktować jako żartu, są one niezliczoną ilością precedensów w znacznie poważniejszych sprawach. Słysząc te liczby, ciarki przechodzą po skórze.
Tydzień po obchodach tego 25 listopada już przedstawiane są propozycje, które władze zamierzają zrealizować, a które dotyczą bezpośrednio najmłodszych mieszkańców województwa.