Japoński artysta tworzy 360-stopniowy mini świat na okrągłym płótnie

Poniedziałek, 18 listopada 2024 – 08:02 WIB

Djakarta – Świat sztuki po raz kolejny był zszokowany nowatorskim dziełem japońskiego artysty Daisuke Samejima. Poprzez cykl zatytułowany „Flatball” Samejima zdołał stworzyć niesamowite iluzje optyczne, malując widoki miast na płótnach w kształcie kuli.

Przeczytaj także:

Ridwan Kamil sprzedaje obrazy, które służą do wykonania dodatkowych billboardów wyborczych przed wyborami regionalnymi w Dżakarcie

Urodzony w Hyogo w Japonii Daisuke Samejima studiował na Uniwersytecie Sztuk Pięknych Tama w Tokio i specjalizował się w malarstwie olejnym, uzyskując tytuł magistra sztuki. Obecnie mieszka i pracuje w stolicy Japonii, ale jego prace były wystawiane w całej Japonii, a także w Londynie.

Przeczytaj także:

Ekskluzywny obraz Frigorifero d’arte Mejeng w Art Jakarta, prace 10 włoskich artystów

Jego prace przypominają mini świat, który można oglądać pod każdym kątem, jak przez obiektyw rybiego oka. Przedstawia każdy szczegół tak realistycznie, że trudno go odróżnić od zdjęcia.

Przeczytaj także:

Realizując indonezyjsko-indyjską harmonię kulturową, wystawa malarstwa ambasadora Jayanta Khobragade prezentuje w Dżakarcie

Z niezwykłą umiejętnością Samejima potrafi stworzyć iluzje optyczne, które zwodzą oko.

Jego hiperrealistyczne obrazy przedstawiają japońskie krajobrazy miejskie, wraz z budynkami, ulicami i błękitnym niebem, jakbyśmy przeglądali Google Street View w trzech wymiarach.

Malowanie na okrągłym płótnie z pewnością nie jest sprawą łatwą. Samejima musiał wziąć pod uwagę każdą krzywiznę i perspektywę, aby obraz wyglądał idealnie z każdego punktu widzenia.

Jednak to wyzwanie w rzeczywistości sprawia, że ​​tworzenie unikalnych i odmiennych dzieł staje się jeszcze większym wyzwaniem.

„Flatball” oferuje inne wrażenia wizualne niż konwencjonalne malowanie. Zapraszani są do spaceru po dziele sztuki i odkrywania nowych, ukrytych szczegółów.

Praca ta pobudza także wyobraźnię i zachęca do refleksji nad perspektywą i rzeczywistością.

Następna strona

Jednak to wyzwanie w rzeczywistości sprawia, że ​​tworzenie unikalnych i odmiennych dzieł staje się jeszcze większym wyzwaniem.



Zrodlo