W poniedziałkowy poranek jakość powietrza w Dżakarcie znalazła się na liście 17 najgorszych na świecie

Poniedziałek, 18 listopada 2024 – 07:33 WIB

Djakarta – Według doniesień jakość powietrza w Dżakarcie w poniedziałek rano znalazła się wśród 20 najgorszych na świecie. Dżakarta zajmuje 17. miejsce.

Przeczytaj także:

Nie zapomnij o noszeniu maski, dzisiejsza jakość powietrza należy do kategorii niezdrowej!

Na podstawie danych z miejsca monitorowania jakości powietrza IQAir o godzinie 05:30 WIB wskaźnik jakości powietrza (AQI) w Dżakarcie wyniósł 127 lub znajdował się w kategorii niezdrowej.

Jakość powietrza w Dżakarcie jest niezdrowa dla grup wrażliwych. Może to być szkodliwe dla ludzi lub wrażliwych grup zwierząt. Poza tym może powodować uszkodzenie roślin lub walorów estetycznych.

Przeczytaj także:

Indonezja znajduje się na 14. miejscu, czyli kraju o najwyższym poziomie zanieczyszczenia powietrza na świecie

Tymczasem jakość powietrza zalicza się do kategorii umiarkowanej, jeśli jakość powietrza nie ma wpływu na zdrowie ludzi i zwierząt. Jednakże kategoria jakości ma wpływ na wrażliwe rośliny i wartość estetyczną przy zakresie PM2,5 wynoszącym 51-100.

Zanieczyszczenie powietrza w Dżakarcie zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem najgorszej jakości powietrza

Przeczytaj także:

Jakość powietrza w Dżakarcie jest drugą najgorszą na świecie, mieszkańcom zaleca się noszenie masek

Następnie dobrą kategorią jest poziom jakości powietrza, który nie ma wpływu na zdrowie ludzi i zwierząt. Poza tym nie ma wpływu na rośliny, budynki ani walory estetyczne w zakresie PM2,5 w zakresie 0-50.

W takim przypadku kategoria bardzo niezdrowa z zakresem PM2,5 wynoszącym 200–299 lub jakość powietrza może mieć szkodliwy wpływ na zdrowie wielu narażonych segmentów populacji. Wreszcie niebezpieczna (300–500) lub ogólnie jakość powietrza może powodować poważne szkody dla zdrowia ludności.

Miasto o najgorszej jakości powietrza na pierwszym miejscu to Delhi w Indiach pod numerem 758, drugie miejsce to Lahore w Pakistanie pod numerem 430

Następnie trzecie miejsce to Bagdad w Iraku pod numerem 237, czwarte miejsce to Dhaka w Bangladeszu pod numerem 215, a piąte miejsce to Sarajewo w Bośni pod numerem 190.

Siódme miejsce Kampala w Ugandzie pod numerem 183, ósme miejsce Kalkuta w Indiach pod numerem 179, dziewiąte miejsce Taszkent w Uzbekistanie pod numerem 172 i dziesiąte miejsce Hanoi w Wietnamie pod numerem 168.

Następna strona

Miasto o najgorszej jakości powietrza na pierwszym miejscu to Delhi w Indiach pod numerem 758, drugie miejsce to Lahore w Pakistanie pod numerem 430

Następna strona



Zrodlo