Travisowi Fimmelowi przemoc na ekranie nie jest obca. Zagrał Ragnara Lothbroka z Wikingów, a teraz wciela się w tajemniczego żołnierza Desmonda Harta w nowej prequelowej serii Dune: Prophecy. Pracując dla cesarza Javicco Corrino (Mark Strong), Desmond ma silne przekonania, choć tajemnicze motywacje – i zrobi wszystko, co w jego mocy, aby spełnić to, co uważa za swój najważniejszy cel.
„Lubię wyjaśniać powody, dla których ludzie są agresywni lub powody, dla których ludzie walczą” – Fimmel mówi GameMe+, gdy pytamy, jak Dune: Prophecy wypada na tle Vikings pod względem brutalności. „Aby stawka była wystarczająco wysoka i stanął za jakąś postacią lub chciał ją zagrać, naprawdę musisz nadać sens wykonywaniu takich czynności. Ale w dużej mierze boli go ranienie innych ludzi. To boli. fizycznie i emocjonalnie, ale jednocześnie myślę, że to mu się podoba”.
Brutalne akty przemocy fizycznej to nie jedyne formy przemocy w Dune: Prophecy. „Myślę, że kiedy Alison [Schapker, showrunner] pisze te postacie, zawsze mają w sobie tyle głębi” – dodaje Jodhi May, współpracownica Fimmela, grająca żonę cesarza, cesarzową Natalię.
„Podobnie uważam, że cesarzowa Natalia jest portretem macierzyństwa bardzo niekonwencjonalnym tego przykładem. Podoba mi się, że bada pełną konfliktów relację matka-córka i matkę, która niekoniecznie zawsze jest szczególnie macierzyńska” – – kontynuuje, odnosząc się do relacji swojej bohaterki z córką, księżniczką Ynez (Sarah-Sofie Boussnina).
„To alternatywne przedstawienie macierzyństwa, ale jest w nim przemoc emocjonalna, a w Zakonie Zakonu jest przemoc emocjonalna, ponieważ wiele mówi się o represjach. Chodzi o dyscyplinę kierowania emocjami, ale także ich tłumienie”.
Premiera Dune: Prophecy w HBO i Max 17 listopada, a premiera następnego dnia w brytyjskich stacjach Sky i NOW. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z harmonogramem wydań Dune: Prophecy i naszą recenzją Dune: Prophecy.