Wiadomości z Indii | Dwulatek połyka rtęć, uratowany dzięki wczesnej diagnozie i szybkiej interwencji w szpitalu w Delhi

Autor: Shalini Bhardwaj

Nowe Delhi [India]14 listopada (ANI): Dwuletnie dziecko zostało uratowane dzięki wczesnej diagnozie i właściwemu wyborowi postępowania w szpitalu w Delhi po tym, jak dziecko połknęło rtęć w wyniku pęknięcia termometru w ustach.

Przeczytaj także | „Sprawiedliwość dla Jumbo”: Sąd Najwyższy stanu Kerala przybywa na ratunek słoniom i wydaje rygorystyczne wytyczne.

Dwuletnie dziecko trafiło do szpitala po zbiciu termometru w ustach. Początkowo nie obserwowano wyraźnych objawów bólu brzucha ani wymiotów, co utrudniało ocenę stopnia spożycia rtęci.

Początkowo dziecko było leczone zachowawczo środkami przeczyszczającymi pod ścisłym nadzorem, ponieważ dokładna ilość spożytej rtęci nie była znana. Wykonano wszystkie rutynowe badania, w tym poziom rtęci w surowicy i moczu. Jednak pomimo stosowania środków przeczyszczających, w badaniu RTG jamy brzusznej stwierdzono dużą ilość rtęci w całym jelicie, co stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia.

Przeczytaj także | „Balasahhab obrażony”: premier Narendra Modi atakuje Uddhava Thackeraya za „przekazanie pilota” Kongresowi.

Po 48 godzinach braku poprawy w zakresie usuwania rtęci dr Sufla Saxena, ordynator gastroenterologii i hepatologii dziecięcej wraz z zespołem rozpoczął pilną kolonoskopię.

Podczas operacji rtęć zlokalizowana była w całym jelicie grubym i na końcu wyrostka robaczkowego. Przeprowadzono dokładne płukanie okrężnicy (zabieg polegający na przepłukiwaniu okrężnicy płynem w celu jej oczyszczenia) w celu wypłukania rtęci z okrężnicy. Zabieg przebiegł pomyślnie i dziecko następnego dnia zostało wypisane do domu. Kontrolne zdjęcie rentgenowskie potwierdziło, że rtęć została całkowicie usunięta, co wyeliminowało potrzebę terapii chelatującej. Ta szybka interwencja skutecznie zapobiegła potencjalnym niebezpieczeństwom zatrucia rtęcią.

Dr Sufla Saxena, kierownik oddziału gastroenterologii i hepatologii dziecięcej w szpitalu HCMCT Manipal w Delhi, powiedziała: „Ostre lub przewlekłe narażenie na rtęć może mieć niekorzystne skutki na każdym etapie rozwoju. Rtęć jest wysoce toksycznym pierwiastkiem i może mieć niszczycielski wpływ na ważne narządy. takich jak serce, centralny układ nerwowy i nerki dzięki wczesnemu rozpoznaniu i doborowi postępowania w odpowiednim czasie udało nam się zapobiec niebezpiecznym skutkom narażenia na rtęć i zapewnić dziecku bezproblemowy powrót do zdrowia, co ten przypadek pokazuje ważną rolę terminowej i zaawansowanej opieki pediatrycznej w zarządzaniu narażeniem na toksyczność”. (ANI)

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY nie modyfikował ani nie edytował treści)



Zrodlo