Wystrzelenie „pierwszego w kraju” zmontowanego statku szturmowego zdolnego do rakiet

MONTOWANE W PH. BRP Albert Majini (PG-909), „pierwszy w kraju”, zmontował szybki pocisk przechwytujący podczas ceremonii wystrzelenia 12 listopada 2024 r. w Stoczni Marynarki Wojennej w Cavite City. Nowo zwodowany FAIC-M jest częścią floty kanonierek patrolowych klasy Acero w Littoral Combat Force Marynarki Wojennej, z których sześć jest obecnie w służbie. (Zdjęcie dzięki uprzejmości filipińskiej marynarki wojennej)

MANILA – Filipińska marynarka wojenna wystrzeliła w stoczni marynarki wojennej w Cavite City „pierwszy w kraju” zmontowany szybki pocisk przechwytujący (FAIC-M).

Wiceadmirał Toribio Adaci Jr., szef marynarki wojennej, powiedział, że zwodowanie BRP Albert Majini (PG-909) w dniu 12 listopada pokazuje ponowne skupienie się na ożywieniu zdolności w zakresie budowy statków w kraju.

Kontynuacja artykułu po tym ogłoszeniu

„Ten kamień milowy reprezentuje nasz postęp we wzmacnianiu bezpieczeństwa narodowego i nasze zaangażowanie w rozwój programu samowystarczalnej postawy obronnej (SRDP), szczególnie w przemyśle stoczniowym” – powiedział Adaci.

Wodowanie to ceremonia i tradycja żeglarska, podczas której po raz pierwszy kadłub statku jest wyciągany z wody.

W ceremonii wodowania byli obecni Podsekretarz Obrony Salvador Melchor Mison Jr., Ambasador Izraela na Filipinach Ilan Fluss oraz inni wysocy rangą urzędnicy wojskowi i marynarki wojennej.

Kontynuacja artykułu po tym ogłoszeniu

Nowo zwodowany FAIC-M jest częścią floty kanonierek patrolowych klasy Acero w Littoral Combat Force Marynarki Wojennej, z których sześć jest obecnie w służbie.

Kontynuacja artykułu po tym ogłoszeniu

Zgodnie z kontraktem z izraelskim Shipyards Limited, który przewiduje dostawę dziewięciu statków FAIC-M, stoczniowiec jest również zobowiązany do transferu technologii, aby umożliwić Marynarce Wojennej wzmocnienie jej zdolności w zakresie budowy statków.

Kontynuacja artykułu po tym ogłoszeniu

Statki te charakteryzują się możliwością szybkiego przechwytywania i prędkością maksymalną 40 węzłów, co idealnie nadaje się do eliminowania bieżących i pojawiających się zagrożeń bezpieczeństwa.

Nabycie FAIC-M ma na celu wzmocnienie obrony wybrzeża i wybrzeża kraju oraz umożliwi PN skuteczne wykonywanie swojej misji polegającej na ochronie interesów morskich kraju.

Kontynuacja artykułu po tym ogłoszeniu

„Wysiłki te nie tylko wzmacniają pozycję naszych sił zbrojnych, ale także pobudzają nasz przemysł do dalszych innowacji i wzmacniania naszego narodu morskiego” – powiedział Adaci. (PNA)


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.



Zrodlo