Piłka nożna/Pierwsza. – Real Betis wychodzi z dołka kosztem bliskiej spadkowi Celty de Vigo

Real Betis Balompié pokonał w piątek RC Celta 2:1 w meczu otwarcia 31. kolejki w LaLiga EA Sports dzięki golom Juana Mirandy i Nabila Fekira wyprowadziły drużynę Sewilli z kryzysu i opuściły grupę Vigo graniczącą ze strefą zniżkową .

Na stadionie Benito Villamarín, po pierwszej połowie pozbawionej wielu okazji do zdobycia bramki, w 53. minucie wynik wyniósł 1:0 po strzale lewej stopy Mirandy po podaniu Héctora Bellerína biegnącego prawym skrzydłem.

Fekir ustalił wynik na 2:0 w 83. minucie z niepewnością, ponieważ musiało to zostać potwierdzone przez VAR, po tym, jak prawa ręka w polu karnym rywali potknęła się o jasnoniebieskiego obrońcę Jailsona. Akcja zrodziła się po kradzieży piłki przez Isco w linii trzech czwartych, połączonej z podaniem loba.

Zwycięstwo Beticu, które nie było zagrożone pomimo bramki strzelonej z bliskiej odległości przez Jorgena Stranda Larsena w doliczonym czasie gry, zapewniło podopiecznym Manuela Pellegriniego tymczasowe siódme miejsce z 45 punktami. Tymczasem Celta z 28 punktami pozostała na siedemnastej pozycji.