Sobota, 9 listopada 2024 – 15:49 WIB
Djakarta – Wzrasta liczba uczestników drugiej edycji turnieju piłki nożnej kobiet MilkLife Soccer Challenge. W porównaniu do pierwszej serii z maja ubiegłego roku, tym razem liczba uczestników wzrosła ponad trzykrotnie.
Przeczytaj także:
Wysoki entuzjazm piłkarzek w majsterkowaniu
W sumie 1359 uczennic z 85 szkół podstawowych (SD) z Dżakarty i okolic próbuje marzyć o zostaniu gwiazdami indonezyjskiej piłki nożnej kobiet, biorąc udział w turnieju zainicjowanym przez MilkLife i Służbę Sportową Fundacji Djarum.
MilkLife Soccer Challenge – Jakarta Series 2 2024 odbędzie się od środy 6 listopada do niedzieli 10 listopada 2024 r. w Kingkong Soccer Arena i na stadionie Atang Sutresna Kopassus w Cijantung we wschodniej Dżakarcie.
Przeczytaj także:
Dwie szkoły podstawowe w wiosce Jokowi wygrywają turniej piłki nożnej dla najmłodszych dziewcząt MilkLife Soccer Challenge
Są one podzielone na 31 drużyn KU 10 i 88 drużyn KU 12. Jest to znacznie większy wzrost w porównaniu do I serii, w której wzięło udział tylko 9 drużyn KU 10 i 25 drużyn KU 12, w których wzięło udział łącznie 368 uczennic.
Asystent głównego trenera zawodów MilkLife Soccer Challenge, Asep Sunarya, ujawnił, że zainteresowanie drugą serią rzeczywiście znacznie wzrosło w porównaniu z pierwszą serią. Jest to również zrównoważone jakością uczestników.
Przeczytaj także:
W poszukiwaniu doskonałych nasion piłkarzek grających solo, 830 uczennic bierze udział w wyzwaniu MilkLife Soccer Challenge
„Zainteresowanie drugą serią jest coraz większe. Wiele szkół wcześniej nie wiedziało, że istnieje turniej piłki nożnej dziewcząt, teraz w drugiej serii właśnie się o tym dowiedziały. Są takie, które dopiero co grały w piłkę nożną i dopiero zaczynają czuć, co to jest jaki jest futbol i jakie są zasady” – powiedział Asep Sunarya podczas spotkania z VIVA w Dżakarcie w sobotę 9 listopada 2024 r.
„Ważne jest to, że najpierw są szczęśliwi. Ten turniej nie jest nastawiony na zwycięstwo, aby tam dotrzeć, potrzeba długiego procesu. Jakość w drugiej serii jest coraz lepsza, ponieważ uczestniczące szkoły mają duży potencjał, „podkreślił.
Wybrane talenty dostaną możliwość wzięcia udziału w szkoleniu dodatkowym MilkLife. Główny trener MilkLife Soccer Challenge Timo Scheunemann, który od 2007 roku posiada licencję trenerską UEFA A w Niemczech, bezpośrednio prowadzi ten specjalny program szkoleniowy, którego celem jest doskonalenie podstawowych umiejętności gry w piłkę nożną.
„Z turniejów w 8 miastach wybieramy zawodników, którzy przechodzą dodatkowe treningi. Wszystkie programy od trenera Timo, aby w 2. serii byli jeszcze lepsi. Jeśli będą mieli standardową selekcję, dzieci pojadą w styczniu do Kudus, aby wziąć udział w zawodach Turniej All Star” – powiedział Asep.
Asep powiedział, że uczestnicy tej drugiej serii zostaną wybrani do wzięcia udziału w turnieju All Star, który odbędzie się w dniach 24-26 stycznia 2025 r. w Kudusie.
„All Star będzie reprezentować nazwę regionu, a nie nazwę szkoły. Później do gry w Kudusie zostanie wybranych 8 drużyn składających się z najlepszych dzieci. Każdy region będzie reprezentował 14 dzieci, wtedy każdy będzie miał możliwość nie nie będzie już podziału na grupy wiekowe” – stwierdził Asep.
Tymczasem jedna z uczestniczek, Aninditha El Hebsy, wykazała się niesamowitym postępem w drugiej serii. Uczennica z SDN Mampang 1 Depok strzeliła 15 goli i doprowadziła swoją drużynę do półfinału.
„Kiedy w pierwszej serii padło 9 bramek, teraz jest ich 15. Wzrost wynika z intensywnego treningu. Dziecko z łatwością przyswaja materiał przekazywany przez trenera, widać rezultaty, mimo że robi postępy” – powiedziała Evi Lutfiani, matka Anindithy .
W grze MilkLife Soccer Challenge – Jakarta Series 2 wprowadzono zmiany, aby uwzględnić zwiększoną liczbę uczestników w kategorii meczów 7×7, przeprowadzając najpierw rundę kwalifikacyjną dla KU 12, a następnie rywalizując w fazie grupowej obejmującej 64 drużyny.
W KU 10, w którym występuje 31 drużyn, od razu rozegrano fazę grupową. Tymczasem w kategorii Skill Challenge, czyli dryblingu, jeden na jednego, kontroli podań, rzutów karnych i strzałów na bramkę, stosowany jest system pucharowy.
Obecność zawodów MilkLife Socer Challenge w ośmiu miastach nie tylko zapewnia infrastrukturę w postaci turniejów, dzięki czemu może być wizytówką talentów na zielonym boisku, ale jest również maksymalizowana poprzez monitorowanie nasion obciążonych talentami.
W każdym mieście działa zespół skautingu talentów, który poważnie obserwuje talenty uczestników. Ocena zespołu skautów talentów opiera się nie tylko na opanowaniu podstawowych technik gry w piłkę nożną, ale także na atletyce, postawie ciała, zwinności, pewności siebie, pracy zespołowej, konsekwencji i sile walki.
Następna strona
Wybrane talenty dostaną możliwość wzięcia udziału w szkoleniu dodatkowym MilkLife. Główny trener MilkLife Soccer Challenge Timo Scheunemann, który od 2007 roku posiada licencję trenerską UEFA A w Niemczech, bezpośrednio prowadzi ten specjalny program szkoleniowy, którego celem jest doskonalenie podstawowych umiejętności gry w piłkę nożną.