Poltracking zwraca się do Rady Etyki Persepi o przeproszenie opinii publicznej za to, że decyzja jest wadliwa z prawnego punktu widzenia

Piątek, 8 listopada 2024 – 22:10 WIB

Djakarta – Dyrektor wykonawcza Poltracking Indonesia Hanta Yuda oceniła, że ​​decyzja komisji etycznej Indonezyjskiego Stowarzyszenia Badania Opinii Publicznej (Persepi) była wadliwa pod względem prawnym i materialnym.

Przeczytaj także:

Wychodzenie z percepcji, Poltracking: aby zachować uczciwość

Hanta wyjaśniła, że ​​decyzja była merytorycznie wadliwa, ponieważ komisja ds. etyki nie była w stanie ocenić, czy ankieta przeprowadzona przez Poltracking była zgodna z SOP dotyczącymi badań opinii publicznej, czy też nie, ale niestety komisja etyki nałożyła sankcje na Poltracking.

Komisja ds. etyki uznała wówczas, że nie jest w stanie zweryfikować zasadności wdrożenia metodologii badania opinii publicznej Poltracking. Jednak, stwierdziła Hanta, rada etyki nałożyła sankcje na Poltracking.

Przeczytaj także:

Badanie wskaźnikowe: Bobby Nasution-Surya znacznie lepszy od Edy’ego Rahmayadi-Hasana

„Formalnie nigdy nie odbyło się przesłuchanie Rady ds. Etyki, ponieważ otrzymaliśmy jedynie zaproszenia na przesłuchania członków Persepi, a nie zaproszenia na przesłuchania w sprawie kodeksu etycznego. Dlatego też decyzja Rady ds. Etyki jest formalnie błędna, ponieważ nigdy nie odbyło się przesłuchanie przed Radą Etyki, „powiedział Hanta w swoim oświadczeniu z piątku, 8 listopada 2024 r.

W związku z tym Poltracking zwrócił się do komisji etyki Persepi o przeproszenie opinii publicznej za naruszenie dobrego imienia instytutu badawczego Poltracking.

Przeczytaj także:

Poltracking potwierdza, że ​​nie jest konsultantem kandydatów na gubernatorów w wyborach regionalnych w Dżakarcie

„Namawiam, aby uderzyć w sumienie rady etyki, która powinna przeprosić opinię publiczną za to, że nie stwierdziła jasno, że ludzie popełnili błędy, jaki kodeks etyczny złamali itd., ale nałożyć sankcje, a nawet ogłosić je publicznie . „Jednocześnie istnieją instytucje badawcze, których wyniki również są identyczne, ale nie są one wywoływane” – powiedział.

Trzy instytucje badawcze opuszczają Persepi

Dla Państwa informacji, trzy wiodące instytucje badawcze, Poltracking Indonesia, Indonezyjskie parametry polityczne (PPI) oraz Voxpol Center Research and Consulting, zadeklarowały wycofanie się z członkostwa w Indonezyjskim Stowarzyszeniu Badań Opinii Publicznej (Persepi).

Wycofanie się tych trzech wiarygodnych instytucji badawczych rodzi pytania dotyczące gorącej dynamiki wewnętrznej Persepi, zwłaszcza przed równoczesnymi wyborami regionalnymi w 2024 r., które odbędą się 27 listopada 2024 r.

Poltracking Indonezja oświadczyła wcześniej, że opuszcza członkostwo Persepi po tym, jak nałożono na nią sankcje za zakaz publikowania wyników ankiety bez uzyskania zgody i sprawdzenia danych przez Radę ds. Etyki Persepi.

Sankcje te mają związek z wynikami opublikowanej przez Poltracking Indonesia ankiety dotyczącej Dżakarty Pilkada 2024, w której Poltracking Indonesia stwierdził, że wybieralność Ridwana Kamila-Suswono sięgnęła 51,6 proc.

Poltracking był badany przez Radę Etyki w zakresie procedur realizacji ankiety, ponieważ uzyskał inne wyniki niż LSI, mimo że był w tym samym okresie.

Dyrektor Poltracking Indonesia Masduri Amrawi w swoim pisemnym oświadczeniu stwierdził, że Persepi potraktowała Poltracking Indonesia jako członka w sposób nieuczciwy i tendencyjny.

„Czujemy, że zostaliśmy potraktowani niesprawiedliwie. Od dzisiaj podjęliśmy decyzję o opuszczeniu członkostwa w Persepi. Nie odeszliśmy z powodu naruszenia zasad etyki” – stwierdził we wtorek dyrektor Poltracking Indonesia Masduri Amrawi w pisemnym oświadczeniu złożonym w Dżakarcie.

Dodał, że w 2014 roku Poltracking został zaproszony do Persepi ze względu na stawkę uczciwości. Jednak w 2024 r. – 10 lat później Poltracking opuści Persepi również ze względu na stawkę uczciwości.

Następna strona

Wycofanie się tych trzech wiarygodnych instytucji badawczych rodzi pytania dotyczące gorącej dynamiki wewnętrznej Persepi, zwłaszcza przed równoczesnymi wyborami regionalnymi w 2024 r., które odbędą się 27 listopada 2024 r.



Zrodlo