Podczas swojej pierwszej wizyty w Indiach szef AI firmy Microsoft Mustafa Suleyman podzielił się swoją wizją potencjalnych zastosowań sztucznej inteligencji na rynku indyjskim. W środę podczas wydarzenia Microsoft Building AI Companions for India w Bengaluru wypowiadał się na temat swoich poglądów na temat towarzyszy AI. Sulejman nakreślił swoją ambitną wizję przyszłości sztucznej inteligencji. Podkreślił, że towarzysze AI mają stworzyć nową klasę cyfrowych doświadczeń, dostosowanych do zainteresowań każdej osoby i niepodobnych do niczego, co technologia stworzyła wcześniej.
On podświetlone że Indie są jednym z najszybciej rozwijających się rynków, na którym pracują utalentowani inżynierowie i programiści.
„Moja osobista wizja sztucznej inteligencji zawsze dotyczyła tego, w jaki sposób może ona być towarzyszem, który może sprawić, że każdy z nas poczuje się bardziej wspierany, mądrzejszy i zdolny” – powiedział, zwracając się do zgromadzonych. Wyraził opinię, że ludzie będą tworzyć znaczące relacje ze swoimi towarzyszami AI w nadchodzących dniach.
Przyszłość sztucznej inteligencji w Indiach
Podczas rozmowy przy kominku z S. Krishnanem, sekretarzem Ministerstwa Elektroniki i Technologii Informacyjnych (MeitY) rządu Indii, Mustafa Suleyman powiedział, że Indie są jednym z najszybciej rozwijających się rynków Microsoftu. Posiada również jeden z najsilniejszych zespołów badawczo-rozwojowych na świecie.
„Mamy niezwykle utalentowanych inżynierów i programistów i coraz częściej angażujemy socjologów, psychologów, terapeutów, scenarzystów, komików i innych twórców. Ta różnorodność pozwala nam na syntezę większej liczby perspektyw i uzyskanie szerszego obrazu osób zaangażowanych w proces projektowania i tworzenia” – dodał.
Zapytany o potencjalne zastosowania sztucznej inteligencji w tym przypadku Suleyman, który dołączył do Microsoftu z DeepMind firmy Google, powiedział, że w Internecie wszyscy mają już na wyciągnięcie ręki informacje, które są syntetyzowane, destylowane i osobiście dostrojone do tego, jak dana osoba chce się uczyć i wykorzystywać informacje – i że ma zastosowanie w miejscu pracy tak samo, jak ma to zastosowanie w domu. „Na przykład M365 Copilot już wykonuje niesamowitą pracę, analizując dane służbowe” – dodał. Podczas wydarzenia zademonstrował także przeprojektowaną wersję Microsoft Copilot.
W marcu tego roku Microsoft wyznaczył Mustafę Suleymana do nadzorowania nowo utworzonej jednostki zajmującej się sztuczną inteligencją konsumencką. Technologiczny gigant wypuścił w ostatnich miesiącach kilka aktualizacji Copilot.