Pierwszy na świecie ten młody człowiek robi buty ze skóry kurzych łapek

Piątek, 8 listopada 2024 – 07:00 WIB

Bali, niech żyje – Nurman Farieka, młody człowiek z Bandung w zachodniej Jawie, jest pierwszą osobą na świecie z wyjątkowym i ciekawym pomysłem, której udało się stworzyć kreatywne buty wykonane ze skóry kurzych łapek.

Przeczytaj także:

Dwuletni projekt Bhrisco Jordy, Papua Futura w dalszym ciągu zwiększa dostęp do edukacji na wyspie Manisam

Z indonezyjskiego kanału YouTube SATU wynika, że ​​według mężczyzny z Bandung w 2015 roku prowadził on badania nad różnymi rodzajami materiałów do produkcji butów, w tym skórą kurzej łapki.

„Skóra kurczaka jest materiałem alternatywnym obok skóry węża i krokodyla, a Indonezja jest jednym z największych eksporterów skór węża i krokodyla. I w końcu wypróbowaliśmy tę skórę z kurzych pazurów jako materiał alternatywny. Tak, to to samo co skóra egzotyczna” wyjaśnił Nurman, cytat z kanału SATU Indonezja, czwartek, 7 listopada 2024 r.

Przeczytaj także:

Dzielenie się kroplą krwi za życie

Skóra łapek kurczaka wykorzystywana jest jako materiał do wyrobu butów

Zdjęcie:

  • Zrzut ekranu Youtube SATU Indonezja

Nurman nadaje etykietę Hirka swoim produktom obuwniczym wykonanym ze skóry pazurów kurczaka. Według niego imię Hirka pochodzi z języka tureckiego, co oznacza „Ukochany”.

Przeczytaj także:

Ten człowiek stworzył wyjątkowy rynek, dzięki któremu Jogja zyskała sławę w Dżakarcie

„Cóż, powodem, dla którego przejęliśmy tę nazwę z języka tureckiego, jest to, że na początku 2015 roku młodzi ludzie zyskali władzę, a młodzi ludzie także byli entuzjastycznie nastawieni do zmian. To był jeden z powodów wybrania tej nazwy” – wyjaśnił.

Jak powiedział Nurman, droga do zbudowania firmy produkującej produkty obuwnicze wykonane ze skóry kurzych łapek napotkała wiele wyzwań. To tak, jakby nie było zaufania do tego, co robi.

„Ponieważ zaczynamy coś nowego i być może możliwości w przyszłości są bardzo małe. Dlatego zacząłem budować zaufanie wśród najbliższych nam osób w sposób, w jaki możemy i jest spójny z tym, co robię” – powiedział.

Mało tego, wchodząc na rynek, Nurrman napotkał także kilka problemów. Według niego wielu klientów kwestionowało wytrzymałość i jakość jego butów.

„W końcu musimy także obdarzyć zaufaniem rynek. Po zaufaniu wewnętrznemu kręgowi musimy porozmawiać o rynku” – powiedział Nurman.

W latach 2017-2018 Nurman przeprowadził badania rynku, zaczynając od rynku męskiego i damskiego. Do 2019 roku Nurman znalazł udział w rynku, a mianowicie rynku obuwia męskiego z dwoma modelami, a mianowicie modelami formalnymi i codziennymi.

„Próbowanie zdobycia udziału w rynku przez kobiety wiąże się z wieloma wyzwaniami, ponieważ są one przyzwyczajone do jedzenia kurzych łapek i chodzenia na rynek. Dlatego pierwszą konotacją, jaka pojawia się w ich głowach, jest to, że jest tanio, dlaczego można to sprzedać tak drogo, – wyjaśnił Nurman.

Buty marki Hirka wykonane ze skóry kurzych pazurów - Fot. Youtube SATU Indonezja zrzut ekranu

Buty marki Hirka wykonane ze skóry kurzych pazurów – Fot. Youtube SATU Indonezja zrzut ekranu

Zdjęcie:

  • VIVA.co.id/Maha Liarosh (Bali)

Według niego proces wytwarzania butów ze skóry kurczaka składa się z kilku etapów. Począwszy od ustawienia lub oddzielenia skóry kurczaka, mięsa i kości. Następnie usuń bakterie zawarte w skórze i przystąp do procesu przetwarzania, czyli zamiany surowca na półprodukt. Kolejnym procesem jest wykończenie, na przykład proces koloryzacji.

„Tekstura przypomina skórę węża. I jest tak mocna. Samo pociągnięcie nie powoduje rozdarcia” – powiedział.

Następnym etapem, powiedział Nurman, są przygotowania. Mianowicie połączenie jednego materiału z drugim materiałem w jeden jednolity wzór, zszycie, połączenie cholewki i wejście do formy tak, aby powstała para butów. W przypadku każdej pary butów wyniki są różne.

„Dlaczego o naszych produktach można powiedzieć, że są ekskluzywne? Ponieważ każdy wzór jest inny, wszystkie są limitowane” – dodał.

Za sukces w budowaniu firmy zajmującej się produkcją obuwia ze skóry kurzych łapek Nurman Farieka został jednym z laureatów nagrody SATU Indonesia Awards 2019 od firmy Astra w dziedzinie przedsiębiorczości.

Następna strona

„Ponieważ zaczynamy coś nowego i być może możliwości w przyszłości są bardzo małe. Dlatego zacząłem budować zaufanie wśród najbliższych nam osób w sposób, w jaki możemy i jest spójny z tym, co robię” – powiedział.

Następna strona



Zrodlo