Poltracking, Indonezyjskie parametry polityczne i Voxpol opuszczają Persepi przed wyborami regionalnymi. Co słychać?

Dżakarta, VIVA – Trzy wiodące instytucje badawcze, Poltracking Indonesia, Indonezyjskie Parametry Polityczne (PPI) oraz Voxpol Center Research and Consulting, zadeklarowały wycofanie się z członkostwa w Indonezyjskim Stowarzyszeniu Badań Opinii Publicznej (Persepi).

Przeczytaj także:

Temat Autonomii Regionalnej zostanie poruszony podczas drugiej debaty pomiędzy Zastępcą Gubernatora i Zastępcą Gubernatora Prowincji Bali

Wycofanie się tych trzech wiarygodnych instytucji badawczych rodzi pytania dotyczące gorącej dynamiki wewnętrznej Persepi, zwłaszcza przed równoczesnymi wyborami regionalnymi w 2024 r., które odbędą się 27 listopada 2024 r.

Poltracking Indonezja oświadczyła wcześniej, że opuszcza członkostwo Persepi po tym, jak nałożono na nią sankcje za zakaz publikowania wyników ankiety bez uzyskania zgody i sprawdzenia danych przez Radę ds. Etyki Persepi.

Przeczytaj także:

Grupa VIVA współpracuje z 4 instytucjami badawczymi, gotowa do przedstawienia dokładnego, jednoczesnego szybkiego liczenia wyborów regionalnych

Sankcje te mają związek z wynikami opublikowanej przez Poltracking Indonesia ankiety dotyczącej Dżakarty Pilkada 2024, w której Poltracking Indonesia stwierdził, że wybieralność Ridwana Kamila-Suswono sięgnęła 51,6 proc.

Poltracking był badany przez Radę Etyki w zakresie procedur realizacji ankiety, ponieważ uzyskał inne wyniki niż LSI, mimo że był w tym samym okresie.

Przeczytaj także:

Pałac twierdzi, że Prabowo nie omawiało wyborów regionalnych ze specjalnym kierownictwem do szefów regionów

Dyrektor Poltracking Indonesia Masduri Amrawi w swoim pisemnym oświadczeniu stwierdził, że Persepi potraktowała Poltracking Indonesia jako członka w sposób nieuczciwy i tendencyjny.

„Czujemy, że zostaliśmy potraktowani niesprawiedliwie. Od dzisiaj podjęliśmy decyzję o opuszczeniu członkostwa w Persepi. Nie odeszliśmy z powodu naruszenia zasad etyki” – stwierdził we wtorek dyrektor Poltracking Indonesia Masduri Amrawi w pisemnym oświadczeniu złożonym w Dżakarcie.

Dodał, że w 2014 roku Poltracking został zaproszony do Persepi ze względu na stawkę uczciwości. Jednak w 2024 r. – 10 lat później Poltracking opuści Persepi również ze względu na stawkę uczciwości.

„Minęło 10 lat, odkąd Poltracking dołączył do Persepi. Jak dotąd wykazaliśmy się dużą cierpliwością, jeśli chodzi o wewnętrzną dynamikę organizacji” – powiedział

Równowartość trzech pieniędzy. Indonezyjska spółka Political Parameters (PPI) również podjęła decyzję o wycofaniu się z członkostwa w Persepi na podstawie rezygnacji z członkostwa z dnia 6 listopada.

Dyrektor wykonawczy PPI, Adi Prayitno, potwierdził, że instytucja dobrowolnie opuszcza członkostwo Persepi.

W swoim piśmie PPI napisało, że powodem wycofania się z Persepi była restrukturyzacja kierownictwa w ramach indonezyjskich parametrów politycznych oraz ocena kierunku polityki wewnętrznej, jaki spółka chciała obrać w przyszłości.

„Tak, proszę pana. Wyjechał ze względów instytucjonalnych” – powiedział Adi Prayitno po potwierdzeniu.

Adi podkreślił, że odejście PPI z Persepi nie ma związku z wynikami opublikowanego przez PPI badania Jakarta Pilkada 2024, gdzie wyniki były zbliżone do tych, które opublikował Poltracking Indonesia.

Wiadomo, że indonezyjska agencja Parameters Political (PPI) opublikowała wyniki sondażu dotyczącego wybieralności kandydatów na gubernatorów w wyborach gubernatorskich w Dżakarcie w 2024 r. W rezultacie para Ridwan Kamil-Suswono (RIDO) zdobyła 47,8 proc., a drugie miejsce zajął Pramono. Anung-Rano Karno 38 procent oraz Dharma Pongrekun i Kun Wardana 4,3 procent.

„Nasze powody są całkowicie wewnętrzne organizacji. Nie ma żadnych problemów związanych z badaniem w Dżakarcie” – powiedział

Tymczasem o rezygnacji z Persepi poinformowała także instytucja badawczo-doradcza Voxpol Center. Informacja o rezygnacji Voxpolu rozeszła się po mediach, co zostało później potwierdzone przez Dyrektora Wykonawczego Voxpol Center Research and Consulting, Pangi Syarwi Chaniago.

Pangi potwierdził, że jego instytucja złożyła rezygnację z członkostwa w Persepi.

„Poprzez ten list my, Voxpol Research and Consulting, deklarujemy nasze wycofanie się z członkostwa w Persepi” – czytamy w piśmie.

Voxpol w swoim piśmie o rezygnacji z pracy w instytucji nadzorującej instytucje badawcze i badawcze w Indonezji nie podał jasnego powodu.

Saiful Mujani, członek Rady Etyki Persepi, potwierdził wycofanie się Voxpolu i PPI z członkostwa w Persepi. „Zgadza się. Zaakceptowałem to” – powiedział

Komisja ds. etyki Persepi nałożyła sankcje na firmę Poltracking Indonesia, która nie mogła publikować wyników ankiety bez uzyskania zgody i sprawdzenia danych przez Radę ds. etyki Persepi.

Sankcje zostały nałożone po zakończeniu przez Persepi dochodzenia w sprawie procedur realizacji badań przeprowadzonych przez Indonezyjski Instytut Survey i Poltracking Indonesia.

„Rada Etyki nałożyła sankcje na firmę Poltracking Indonesia, w związku z czym w przyszłości nie będzie można publikować wyników ankiety bez uprzedniego uzyskania zgody i sprawdzenia danych przez Radę Etyki. Z wyjątkiem sytuacji, gdy Poltracking Indonesia nie jest już członkiem Persepi”, cytat z uwolnienie Persepiego.

Badanie LSI pokazuje, że Pramono Anung-Rano Karno ma najwyższą możliwość wyboru w Dżakarcie Pilkada w 2024 r. i wynosi 41,6%. Na drugim miejscu uplasował się Ridwan Kamil-Suswono z 37,4 proc., a na najbardziej śmiercionośnej pozycji znalazł się Dharma-Kun z 6,6 proc.

Badanie LSI zostało przeprowadzone w dniach 10-17 października 2024 r. na łącznie 1200 respondentach, metodą wieloetapową z marginesem błędu około 2,9 proc. przy poziomie ufności 95 proc.

Tymczasem Poltracking Indonesia podał, że wybieralność Ridwana Kamila-Suswono sięgnęła 51,6 proc.

RK-Suswono wyprzedza parę kandydatów numer trzy, a na drugim miejscu znajduje się Pramono Anung-Rano Karno z wybieralnością 36,4%. Następnie na trzecim miejscu znajduje się Kandydat nr 2, Dharma Pongrekun-Kun Wardhana z 3,9%.

Badanie Poltracking przeprowadzono w dniach 10-16 października 2024 r. wśród 2000 respondentów spośród mieszkańców DKI, którzy posiadali prawo do głosowania w wieku 17 lat i więcej lub byli w związku małżeńskim.

W badaniu zastosowano wieloetapową metodę losowego doboru próby z marginesem błędu wynoszącym około 2,2 procent przy 95-procentowym poziomie ufności.

Następna strona

„Minęło 10 lat, odkąd Poltracking dołączył do Persepi. Jak dotąd wykazaliśmy się dużą cierpliwością, jeśli chodzi o wewnętrzną dynamikę organizacji” – powiedział



Zrodlo