Liczba osób starszych żyjących samotnie w Japonii wzrośnie o 47% do 2050 r.: badania

Prawie jedna trzecia mężczyzn w Tokio po pięćdziesiątce nigdy nie była w związku małżeńskim (plik)

Liczba samotnych seniorów mieszkających samotnie w Japonii prawdopodobnie wzrośnie o 47% do 2050 r., podał w piątek instytut badawczy stowarzyszony z rządem, podkreślając duże obciążenie, jakie zmiany demograficzne w kraju będą wywierać na system zabezpieczenia społecznego.

Oczekuje się, że w 2050 r. liczba jednoosobowych gospodarstw domowych osiągnie 23,3 mln, co będzie stanowić 44,3% ogółu gospodarstw domowych. Narodowy Instytut Badań nad Ludnością i Zabezpieczeniem Społecznym podał, że w 2020 r. będzie to więcej niż 38%.

Szacunki instytutu wykazały, że wśród tych jednoosobowych gospodarstw domowych seniorzy w wieku 65 lat lub starsi będą prawdopodobnie stanowić 46,5% w 2050 r. w porównaniu z 34,9% w 2020 r.

Japonia, jedno z najbardziej zaawansowanych starzejących się społeczeństw na świecie, odnotowuje w ostatnich dziesięcioleciach stały spadek liczby małżeństw, ponieważ stagnacja gospodarcza najbardziej uderza w młode pokolenia. Pandemia Covid-19 przeszkodziła także ludziom w spotkaniach z potencjalnymi partnerami i zawarciu związku małżeńskiego.

Prawie jedna trzecia mężczyzn po pięćdziesiątce w Tokio nigdy nie była w związku małżeńskim, a dane zebrane przez Recruit Holdings pokazują, że 46% mężczyzn i 30% kobiet po dwudziestce w Japonii nigdy nie umawiało się na randkę.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

Czekając na odpowiedź załadować…

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here