Ministerstwo Transportu zwraca się z prośbą do operatorów portów o poprawę jakości infrastruktury transportu morskiego

Czwartek, 7 listopada 2024 – 00:17 WIB

Djakarta – Dyrekcja Generalna Transportu Morskiego (Ditjen Hubla) Ministerstwa Transportu podkreśliła, że ​​w dalszym ciągu dąży do poprawy jakości niezawodnych obiektów i infrastruktury transportu morskiego. Jednym z nich jest zaostrzenie przepisów obowiązujących sektor portowy, zwłaszcza w zakresie programu projektowania i budowy obiektów portowych.

Przeczytaj także:

Minister Transportu Dudy mówił o planie przeniesienia portu importowego

„Operatorzy portowi jako użytkownicy Mienia Państwowego (BMN) muszą wzmocnić regulacje w postaci spełnienia Norm, Standardów, Procedur i Kryteriów (NSPK) obowiązujących w sektorze portowym” – stwierdził Kierownik Podyrekcji ds. Projektowania Technicznego i Programy Rozwoju Obiektu Portowego, Paripurna Sandinugraha w oświadczeniu wygłoszonym w Dżakarcie, czwartek, 7 listopada 2025 r.

NSPK, o którym mowa, stanowi wytyczne we wdrażaniu identyfikacji i oceny stanu majątku obiektu portowego w formie niezależnych wytycznych inspekcyjnych (samoocena) majątku obiektu portowego przez operatora portu.

Przeczytaj także:

Minister Transportu ogłosi w tym tygodniu wyniki oceny obniżek cen biletów lotniczych

Wyjaśnił, że poprawa jakości niezawodnych obiektów i infrastruktury transportu morskiego wymaga odpowiednich zasad, procedur i przepisów. W szczególności na rozwój infrastruktury portowej począwszy od etapu przedbudowlanego, budowy, po budowie.

Przeczytaj także:

Ministerstwo Transportu Wykonało budżet tylko 61,67 procent, Minister Transportu ujawnia strategię realizacji celu na rok 2024

Sandi wyjaśniła, że ​​na etapie inspekcji potrzebne są niezależne wytyczne dotyczące inspekcji (samoocena) majątku obiektu portowego przez operatora portu w ramach wstępnej oceny stanu istniejący obiekty portowe.

Tymczasem etap planowania obiektów portowych wymaga przygotowania dokumentów takich jak Studium Środowiskowe, SID i DED, zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Transportu nr PM 112 z 2017 r. w sprawie Wytycznych procesu planowania w Ministerstwie Transportu. Przepisy te zawierają kilka aspektów i rozważań, które planiści muszą wziąć pod uwagę, zwłaszcza w obszarach technicznych, ekonomicznych, środowiskowych i politycznych.

„Przygotowanie wytycznych dotyczących samokontroli majątku obiektu portowego jest formą wskazówek Dyrektora Generalnego ds. Transportu dotyczących wzmocnienia NSPK w celu zwiększenia świadomości operatorów portów w zakresie stanu majątku obiektu portowego w ich odpowiednich regionach” – powiedział Sandi.

Ponadto, samoocena to jasne i mierzalne wytyczne niezależnej inspekcji stanowiące podstawę do przygotowania DED, alokacji budżetowych i referencji na potrzeby rozwijania kompetencji technicznych w zakresie projektowania i budowy obiektów portowych.

Sandi stwierdziła, że ​​do zapewnienia skutecznego, wydajnego i ukierunkowanego rozwoju potrzebne jest odpowiednie zrozumienie i kompetencje w zakresie planowania obiektów portowych i inspekcji.

Mamy zatem nadzieję, że może on poprawić jakość badań SID i DED, a także projektów technicznych obiektów portowych, jako referencyjny dokument techniczny przy projektowaniu w formie budowy, rozwoju, renowacji i wymiana obiektów portowych, a także zwiększanie świadomości operatorów portowych.

Następna strona

„Przygotowanie wytycznych dotyczących samokontroli majątku obiektu portowego jest formą wskazówek Dyrektora Generalnego ds. Transportu dotyczących wzmocnienia NSPK w celu zwiększenia świadomości operatorów portowych w zakresie stanu majątku obiektu portowego w ich odpowiednich regionach” – powiedział Sandi.

Następna strona



Zrodlo