Szkoły katolickie prezenty w czwartek, 7 listopada, o godz XVII Zjazd Szkół Katolickich który nosi tytuł „Być, być, kształcić… o właściwym imieniu” i w którym będzie pracować ponad 2000 nauczycieli. Twój rzecznik, Luis Centenotowarzyszył nam „EKLEZJA dziennie” opowiedzenie nam o wszystkich szczegółach spotkania, które zakończy się w sobotę 9 listopada, a także wyjaśnienie, na czym ono polega kampanię, którą uruchomili, aby pomóc osobom dotkniętym i dotkniętym przez DANAktóry według najnowszych danych już opuścił 217 zabitych, 89 zaginionych i niezliczone straty materialne.
Luis Centeno zwrócił uwagę, że nazwa kampanii solidarnościowej brzmi „Szkoły stoją”jako przykład, słowami Luisa z „odbudowa i powrót na nogi”, pomóc wszystkie szkoły katolickie, które ucierpiały w wyniku powodzi. Celem przedmiotowej kampanii jest zbierać fundusze pieniężne lub darowizny w postaci przyborów szkolnych aby „po pierwszych dniach sprzątania” można było przystąpić do odbudowy sal lekcyjnych zniszczonych przez wichurę.
XVII Kongres pt. „Być, być, kształcić… pod własnym imieniem”
Odnośnie nowego XVII Kongresnasz gość zauważył, że „Bycie jest tym, co nas definiuje, istota i tożsamość szkoły katolickiej Musimy to cenić. Znaleźliśmy się w burzliwym kontekście społecznym i w młodości jest to zauważalne. Wielu z nich nie ma wizji swojego życia, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jacy są ich nauczyciele i jak możemy poprawić ten stan zmęczenia. Faktem jest, że kształcimy, bo to jest nasza główna misja i wreszcie „po właściwej nazwie” wynika z naszego przekonania, że należy skupić się na uczniu. Nie zarządzamy liczbami, ale ludźmi, dlatego też oni muszą być w centrum uwagi” – oświadczył. Luis Centeno.
Skorzystaliśmy z okazji i zapytaliśmy naszego gościa dlaczego tak ważna jest możliwość wyboru szkoły katolickiej na równych zasadach z innymina co Luis odpowiedział, że „Zawsze broniliśmy wyboru centrum jako kolejnego przykładu podstawowych wolności, które obejmują nawet traktaty międzynarodowe. edukacja musi być w wyraźnej harmonii z wartościami i zasadami wyznawanymi przez rodzinęich rodzice, którzy są przede wszystkim odpowiedzialni za swoje dzieci. Powierzają to bardziej programowe zadanie nauczycielom, którzy muszą pozostawać w jedności z zasadami i cnotami rodziny. Wierzymy, że katolicka szkoła społecznadla wszystkich rodzin, niezależnie od tego, czy mają środki, czy nie, powinien być otwarty dla wszystkich” – wyjaśnił nasz gość.
wskaźnik urodzeń i zrównoważony rozwój; dwa wyzwania szkół katolickich
Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, Luis Centeno wskazywał na odpowiednie finansowanie, nie ponad prawem, ale na realny koszt: „Nie możemy obowiązkowo pobierać opłat od rodzin, To, co rodziny wnoszą do szkół, musi być dobrowolnestaje się to prawdziwym problemem utrzymania. Nie wznowiliśmy jeszcze negocjacji z UE Rząd w tej sprawie” – podsumował nasz gość, rzecznik Szkół Katolickich, Luis Centeno.