Przyjrzyj się, jak Lippo Karawaci zamienia odpady w zasoby

Środa, 6 listopada 2024 – 13:03 WIB

Djakarta – PT Lippo Karawaci Tbk (LPKR) angażuje się we wdrażanie praktyk zrównoważonej gospodarki wodnej i zarządzania środowiskowego. Z tego powodu deweloper tego obszaru nieruchomości rozpoczął od zeszłego roku działalność operacyjną w zakresie recyklingu ścieków, której wydarzeniem było uruchomienie nowego zakładu recyklingu ścieków w Lippo Village.

Przeczytaj także:

Rozbudowując centrum danych, Edgeconnex nabywa dodatkową ziemię w Lippo Cikarang Cosmopolis

W obiekcie tym stosuje się wyrafinowany proces ultrafiltracji do oczyszczania ścieków przetwarzanych przez istniejącą Oczyszczalnię Ścieków (IPAL), przekształcając je w czystą wodę spełniającą standardy.

Dyrektor Generalny Grupy (CEO) LPKR John Riady powiedział, że w firmie wierzymy, że zrównoważony rozwój to bardzo ważna strategia, która może napędzać tworzenie wartości i długoterminowy rozwój organizacji.

Przeczytaj także:

Rzuć okiem na strategię Lippo Karawaci mającą na celu zapewnienie efektywnego wykorzystania wody

„Dlatego LPKR kładzie nacisk na integrację zrównoważonego rozwoju w kluczowych strategiach biznesowych, zarządzaniu pracą i ryzykiem, aby zapewnić organizacjom wdrożenie kompleksowego podejścia uwzględniającego różne aspekty ESG (Środowisko, społeczeństwo i zarządzanie) od biznesu, maksymalizując jednocześnie potencjał zwiększonej wydajności i nowych możliwości” – stwierdził, cytowany w pisemnym oświadczeniu ze środy, 6 listopada 2024 r.

Lippo Karawaci wykorzystuje efektywność energetyczną i emisyjną w walce ze zmianami klimatycznymi

Przeczytaj także:

Seria strategii Lippo Cikarang mających na celu stworzenie zrównoważonego środowiska

Ta woda pochodząca z recyklingu, choć nie nadaje się do picia, stanowi cenne źródło informacji dla klientów komercyjnych. Wykorzystują ją jako alternatywne źródło wody do takich czynności, jak spłukiwanie toalet i obsługa wież chłodniczych.

W przyszłości wyjaśniono, że Lippo Village planuje zwiększyć ilość wody przetwarzanej ze zbiorników na wodę deszczową i ścieków poddawanych recyklingowi. Obecnie zakład recyklingu ścieków pracuje w początkowej fazie z wydajnością 25 litrów na sekundę (lps), a docelowo ma osiągnąć końcową wydajność 100 lps, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu.

Ilustracja przedstawiająca parzenie kawy.

Nadszedł czas, aby indonezyjski przemysł kawowy zaczął myśleć ekologicznie

Wraz ze wzrostem spożycia kawy, zwłaszcza napojów przygotowywanych z mleka pakowanego, wzrosła także ilość zużytych kartonów po napojach mlecznych.

tytuł_img

VIVA.co.id

3 listopada 2024 r



Zrodlo