Klasyka horroru science-fiction Mucha otrzymuje kontynuację i z tego, co wiemy na jej temat do tej pory, może to być najbardziej zbliżone do anulowanego projektu będącego kontynuacją Davida Cronenberga. Niewiele filmów science-fiction wywarło taki wpływ jak „Rok 1986” Davida Cronenberga Mucha miał. Luźno oparty na opowiadaniu George’a Langelaana z 1957 roku pod tym samym tytułem i jego filmowej adaptacji z 1958 roku. Mucha przedstawił światu Setha Brundle’a (Jeff Goldblum), ekscentrycznego, ale genialnego naukowca pracującego nad tajnym projektem. Kiedy spotyka dziennikarkę naukową Ronnie Quaife (Geena Davis), Seth pokazuje jej swój wynalazek: telepody do teleportacji.
Seth postanawia sam przetestować telepody, ale nie wie, że w jednym z nich znajduje się mucha domowa. Oto co następuje Stopniowa i szokująca transformacja Setha w hybrydę człowieka i muchygdy Ronnie jest świadkiem, jak powoli traci swoje człowieczeństwo. Mucha odniósł krytyczny i komercyjny sukces, a w 1987 roku zdobył nawet Oscara za najlepszy makijaż. Pomimo sukcesu Cronenberg nigdy nie nakręcił kontynuacji, chociaż powstała w 1989 roku. Mucha po tylu latach doczekał się kontynuacji i być może będzie najbliższy anulowanemu projektowi Cronenberga.
The Fly otrzyma nowy film (ale nie będzie to kontynuacja)
Świat Fly ponownie się powiększy
Zakończenie Mucha pozostawił drzwi półotwarte dla kontynuacji, chociaż nie było to tak naprawdę konieczne. Na koniec MuchaSeth całkowicie się przemienia, a po próbie połączenia się z Ronniem, zostaje połączony z metalowymi drzwiami i okablowaniem kapsuły. Stworzenie po cichu błaga Ronniego, aby zakończył jego cierpienie, a ona do niego strzela – jednak Ronnie jest w ciąży z dzieckiem Setha, więc ich los pozostaje nieznany. Mucha II wykorzystał ciążę Ronnie i opowiedział historię jej i syna Setha, Martina (Eric Stoltz).
Powiązany
10 wspaniałych historii miłosnych w filmach science-fiction
Chociaż filmy science-fiction skupiają się głównie na akcji i napięciu, wiele z nich ustąpiło miejsca romansom, a niektóre filmy science-fiction są w swej istocie historiami miłosnymi.
Jednakże, Mucha II brakowało jakości (we wszystkim) oryginalnego filmu i okazał się krytyczną porażką, z wynikiem 33% krytyków Zgniłe Pomidory. Teraz świat Mucha powraca do życia ponad 30 lat po wydaniu Mucha II z kontynuacją, ale nie kontynuacją. Według Termin ostatecznynowy Mucha film zostanie napisany i wyreżyserowany przez Nikyatu Jusu, ale tak jest projekt oparty na filmie Cronenberga, a nie kontynuacjaco oznacza, że jest to oryginalna historia osadzona w tym samym świecie, co Cronenberga Mucha.
Krytyczny i komercyjny sukces
Substancja
udowodnił, że nadal istnieje publiczność dla horroru ciała.
W chwili pisania tego tekstu nie ujawniono żadnych szczegółów fabuły Jusu’s MuchaAle nie powinno to być wielką niespodzianką, biorąc pod uwagę niedawny renesans horroru ciała. Krytyczny i komercyjny sukces Substancja udowodnił, że nadal istnieje publiczność dla horrorów ciała, a widzowie chętnie przyjmują różne historie z tego gatunku, oraz Mucha ma mnóstwo materiału do wykorzystania w świecie horroru ciała.
David Cronenberg pracował nad kontynuacją filmu The Fly (również nie kontynuacją)
David Cronenberg miał konkretny pomysł na kolejny film
Mucha II to jedyny film nawiązujący do filmu Cronenberga, który powstał, ale są też inne, które ostatecznie odwołano. Wśród nich jest kontynuacja Cronenberga, ale ponieważ stwierdził, że jego filmy mają definitywne zakończenia i dlatego nie robi sequeli, ten projekt nie był kontynuacją Mucha. W 2011 r. Cronenberg stwierdził, że to, co napisał, było raczej „ukośna kontynuacja” niż prawdziwy, a w następnym roku oświadczył, że jego pomysł został już wcześniej odrzucony, ponieważ nie był kontynuacją (via Imperium).
Projekt napotkał jednak pewne przeszkody, które Cronenberg określił jako „ograniczenia budżetowe i inne rzeczy”, choć dodał też, że jego scenariusz mógł być dla studia zbyt radykalny (via Cyfrowy szpieg). Ostatecznie, Cronenberga Mucha kontynuacja nigdy nie miała miejsca i nie podzielił się szczegółami tej historiiale wiedząc, że pomyślał o tym jako o „pasku bocznym”, a nie o kontynuacji, brzmi to jak to, co Jusu zamierza zrobić w swoim filmie.
Jak nowy film o muchach może być czymś odrębnym, ale wciąż częścią tego wszechświata
Świat much może być bogatszy, niż się wydaje
Akcja rozgrywa się w tym samym wszechświecie, co Cronenberg Mucha nie oznacza, że nowy film ma przywrócić ocalałe postacie lub powiązać nowe postacie z tymi z oryginalnego filmu. Zamiast, daje nowe Mucha film bardzo ciekawy świat, w którym teleportacja była kiedyś realna. Nowoczesną technologię można wykorzystać do pokazania, że niezależnie od tego, jak bardzo technologia ewoluowała, niektóre pomysły są o wiele lepsze na papierze niż w praktyce, podobnie jak teleportacja.
Nowy Muchamoże pozostać wierny światu filmu Davida Cronenberga z jego efektami specjalnymi oraz przemiana głównego bohatera, która ostatecznie sprawi, że poczuje się on częścią tego specyficznego wszechświata. To się okaże, co nowego Mucha będzie opowiadał i jak bardzo będzie się różnił od oryginalnego filmu, a także czy David Cronenberg będzie w niego zaangażowany, czy nie.
Źródła: Termin ostateczny, Imperium, Cyfrowy szpieg.
„The Fly” w reżyserii legendarnego reżysera Davida Cronenberga opowiada historię Setha Brundle’a, naukowca, który próbując stworzyć urządzenie ułatwiające teleportację, przypadkowo łączy swoje DNA z DNA muchy i zaczyna mutować w hybrydę człowieka i muchy. W filmie występują Jeff Goldblum jako Brundle i Geena Davis w roli Ronniego Quaife, partnera Setha i jego ukochanej osoby.
- Data wydania
- 15 sierpnia 1986
- Czas wykonania
- 96 minut