Wiadomości ze świata Zjednoczone Emiraty Arabskie biorą udział w COP16 ONZ na temat różnorodności biologicznej w Kolumbii

Abu Dabi [UAE]3 listopada (ANI/WAM): Dr Amna bint Abdullah Al Dahaq, Minister ds. Zmian Klimatu i Środowiska, przewodziła delegacji Ministerstwa Zmian Klimatu i Środowiska (MOCCAE), która miała reprezentować Zjednoczone Emiraty Arabskie na COP16 ONZ ds. różnorodności biologicznej. Miasto Cali w Kolumbii.

Konferencja Stron, która odbędzie się w dniach 21 października – 1 listopada 2024 r., upamiętni dwa lata obowiązywania Ram różnorodności biologicznej Kunming-Montreal, które wytyczą ambitną ścieżkę osiągnięcia globalnej wizji świata żyjącego w harmonii z naturą do roku 2050.

Przeczytaj także | Izrael twierdzi, że przeprowadził atak naziemny na Syrię i pojmał obywatela Syrii powiązanego z Iranem (obejrzyj wideo).

Mówiąc o znaczeniu COP16 i zaangażowaniu Zjednoczonych Emiratów Arabskich w kwestię różnorodności biologicznej, dr Al Dahaq powiedział: „Różnorodność biologiczna obejmuje każdy element naszych działań klimatycznych. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich poczyniliśmy znaczne postępy w ochronie naszej różnorodności biologicznej. stosunek całego społeczeństwa do przyjmowania ustawodawstwa i kontroli nad jego wdrażaniem, ustanawianiem i rozszerzaniem obszarów chronionych, a także ochrona, hodowla i reintrodukcja zagrożonych gatunków do ich naturalnego środowiska.”

Dr Al Dahaq wziął udział w nieformalnym posiedzeniu Komitetu Doradczego ds. Samorządów Lokalnych ds. Różnorodności Biologicznej Konwencji o różnorodności biologicznej. W swoim przemówieniu dr Amna Al Dahaq podkreśliła wysiłki Zjednoczonych Emiratów Arabskich na rzecz ochrony i zwiększania różnorodności biologicznej, wezwała państwa członkowskie do wzmocnienia zobowiązań na rzecz globalnych ram różnorodności biologicznej i podkreśliła krytyczną potrzebę podjęcia współpracy.

Przeczytaj także | Zanieczyszczenie powietrza w Pakistanie: szkoły w Lahore zostały zamknięte, ponieważ miasto spowija smog.

Dr Al Dahaq zwrócił uwagę na Sojusz na rzecz Klimatu namorzynowego i podkreślił ważną rolę współpracy i wspólnej pracy w rozwiązywaniu wyzwań klimatycznych. Obszernie mówił także o wysiłkach Zjednoczonych Emiratów Arabskich na froncie wewnętrznym, takich jak zobowiązanie kraju do posadzenia 100 milionów namorzynów do 2030 r. oraz Narodowy Program Rozwoju ZEA.

W ramach innej pracy dr Amna Al Dahaq uczestniczyła w wystąpieniu na temat postępów w osiągnięciach w zakresie ochrony środowiska morskiego: łączenie globalnych działań ze skalowanymi rozwiązaniami dla przyrody.

Dr Al Dahaq podkreślił zaangażowanie Zjednoczonych Emiratów Arabskich w ochronę mórz i zapewnił wgląd w ramy polityki, strategie krajowe i niektóre innowacyjne mechanizmy finansowania, które kraj przyjmuje w celu poprawy życia pod wodą. Po raz kolejny podkreślił potrzebę wzmocnienia globalnej współpracy w zakresie ochrony oceanów i ekosystemów morskich.

Mówił o postępach Zjednoczonych Emiratów Arabskich w osiąganiu celów w zakresie ochrony mórz oraz wysiłkach kraju na rzecz zwiększenia różnorodności biologicznej mórz w ramach NDC i NBSAP.

Dr Al Dahaq wziął także udział w Szczycie One Water: wydarzeniu ministerialnym poświęconym ekosystemom słodkowodnym. W dyskusji panelowej poruszył kwestię znaczenia słodkiej wody w realizacji Globalnych Ram Różnorodności Biologicznej.

Dr Al Dahaq obszernie mówił o Agendzie wodnej COP28 i jej skupieniu na ochronie i przywracaniu ekosystemów słodkowodnych; zwiększenie odporności na wodę i wzmocnienie wodoodpornych systemów żywnościowych. Podkreślił także wyzwanie Fresh Water Challenge, inicjatywę na rzecz wody Mohammeda bin Zayeda oraz zaangażowanie Zjednoczonych Emiratów Arabskich w wysokości 150 milionów dolarów w postaci nowych funduszy na rozwiązanie problemów związanych z bezpieczeństwem wodnym w bezbronnych i bezbronnych społecznościach.

Dr Al Dahaq rzucił także światło na strategię bezpieczeństwa wodnego Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz na to, w jaki sposób kraj ten odgrywa wiodącą rolę w zakresie odsalania, oczyszczania ścieków i inteligentnych systemów nawadniających. Podkreślił znaczenie wspólnej pracy na rzecz odblokowania finansów i promowania innowacyjnych rozwiązań globalnych problemów wodnych.

Ministerstwo Zmian Klimatu i Środowiska wzięło udział w kilku wydarzeniach podczas COP16, aby zaprezentować krajowe strategie i plany ZEA dotyczące różnorodności biologicznej (NBSAP) oraz postęp kraju w osiąganiu celów w zakresie różnorodności biologicznej w ramach Globalnych ram różnorodności biologicznej Kunming-Montreal.

Panel MOCCAE podkreślił krajowe osiągnięcia Zjednoczonych Emiratów Arabskich w identyfikowaniu kluczowych obszarów różnorodności biologicznej (KBA) i zaprezentował unikalne miejsca, które wnoszą znaczący wkład zarówno w globalne, jak i regionalne wysiłki na rzecz ochrony przyrody. Omówili inicjatywy mające na celu ochronę ekosystemów słodkowodnych kraju, podkreślili wspólne wysiłki w ramach umów międzynarodowych i podkreślili ważną rolę zrównoważonej gospodarki wodnej w zrównoważeniu regionalnej różnorodności biologicznej.

W ramach wyzwania Freshwater Challenge Zjednoczone Emiraty Arabskie dołączyły do ​​światowych partnerów zajmujących się odbudową ekosystemów słodkowodnych i terenów podmokłych oraz przedstawiły sztandarowe cele odbudowy ekosystemów słodkowodnych, które zostaną podkreślone podczas nadchodzącej Konferencji ONZ dotyczącej wody w 2026 r.

COP16 odnotowała także znaczny postęp w przypadku namorzynów. 23 października w Kolumbii odbyło się drugie spotkanie techniczne Sojuszu na rzecz Klimatu Namorzynowego Zjednoczonych Emiratów Arabskich (MAC) z Indonezją.

Sesji technicznej przewodniczyło Ministerstwo Zmian Klimatu i Środowiska, podczas której członkom IAC przedstawiono szczegółowy przegląd proponowanego Sojuszu na rzecz Mangrove na rzecz strategii klimatycznej 2031. Uczestnicy podkreślili główne cele strategii i dotychczasowy postęp. Zwrócono się do członków o opinie, aby pomóc w ukształtowaniu dokumentu końcowego, który ma zostać zaprezentowany podczas COP29.

W spotkaniu uczestniczyły Bahrajn, Chile, Francja, Oman, Malediwy, Filipiny, Japonia i Wielka Brytania. Każdy z nich omówił swoje wyzwania i priorytety oraz przedstawił zalecenia dotyczące zwiększonego wsparcia na rzecz ochrony namorzynów.

Zjednoczone Emiraty Arabskie opracowały strategie wspólnego zaangażowania, w tym ankiety, seminaria internetowe, warsztaty i bezpośrednią komunikację z sekretariatem MAC, aby zwiększyć uczestnictwo przed COP29.

Firmy te podkreśliły zaangażowanie Zjednoczonych Emiratów Arabskich w zrównoważony rozwój klimatyczny, wykonalne cele w zakresie ochrony środowiska oraz zaangażowanie kraju we wzmacnianie wzajemnego uczenia się w celu ochrony naturalnych ekosystemów. (ANI/WAM)

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY nie modyfikował ani nie edytował treści)



Zrodlo