AI podzieli świat na „myślących i niemyślących” – naukowiec

Ekspert komputerowy Paul Graham przewiduje, że za około 20 lat nie będzie wielu ludzi potrafiących pisać

Wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) do pisania zarówno w pracy, jak i w szkole spowoduje, że większość ludzi straci tę umiejętność w ciągu kilku krótkich dekad – ostrzega Paul Graham, informatyk i autor.

Stworzy to problem, ponieważ pisanie oznacza myślenie, uważa Graham, doświadczony inwestor i współzałożyciel Y Combinator, akceleratora start-upów i firmy venture capital.

„Powodem, dla którego tak wiele osób ma problemy z pisaniem, jest to, że jest to zasadniczo trudne. Aby dobrze pisać, trzeba jasno myśleć, a jasne myślenie jest trudne” On powiedział w eseju opublikowanym na jego stronie internetowej w zeszłym tygodniu.

Jednak rozwój technologii umożliwił ludziom zlecanie pisania sztucznej inteligencji. Nie ma już potrzeby uczenia się pisania, zatrudniania kogoś, kto zrobi to za ciebie, ani nawet plagiatu, napisał angielsko-amerykański naukowiec.




„Zwykle niechętnie wypowiadam się na temat technologii, ale w tym przypadku jestem dość pewny: za kilka dekad nie będzie wielu ludzi potrafiących pisać” – powiedział Graham.

Często zdarza się, że umiejętności zanikają, gdy technologie je zastępują; Mimo wszystko, „nie zostało już wielu kowali i nie wydaje się, żeby to był problem” przyznał. Ale ludzie, którzy nie potrafią pisać, tak “zły,” nalegał.

„Świat podzielony na piszących i niezapisujących jest bardziej niebezpieczny, niż się wydaje. To będzie świat myślących i niemyślących” Graham wierzy.

Nie będzie to sytuacja bez precedensu – zauważył, nawiązując do czasów przedindustrialnych „Praca większości ludzi czyniła ich silnymi”.

„Teraz, jeśli chcesz być silny, ćwicz. Zatem nadal są silni ludzie, ale tylko ci, którzy decydują się takimi być” – powiedział Graham. Jego zdaniem podobnie będzie z pisaniem. „Nadal będą mądrzy ludzie, ale tylko ci, którzy zdecydują się takimi być”.

Około 86% uczniów używać Jak wynika z niedawnego badania przeprowadzonego przez Radę ds. Edukacji Cyfrowej, sztuczna inteligencja jest obecna na ich studiach. Badanie wykazało, że 28% z nich korzysta z technologii parafrazowania dokumentów, a 24% wykorzystuje sztuczną inteligencję do tworzenia pierwszych wersji roboczych.

Możesz udostępnić tę historię w mediach społecznościowych:

Zrodlo