Scott Alario i Alex Somers wykorzystali zepsuty wachlarz i żaby do swojej ścieżki dźwiękowej do utworu „Nickel Boys” – dźwięk i film na ekranie

Chłopcy z niklu przenosi na ekran nagrodzoną Nagrodą Pulitzera powieść o dwóch przyjaciołach, którzy przeżyli razem szkołę poprawczą na Florydzie. Reżyser RaMell Ross zatrudnił Scotta Alario i Alexa Somersa do stworzenia muzyki, a kompozytorzy znaleźli inspirację w plenerze w Nowym Orleanie, do eksploracji którego Ross zachęcał ich.

„Niektóre [the sounds] byliśmy zepsutym wentylatorem, który był w łazience” – powiedział Alario podczas rozmowy i występu podczas piątkowej imprezy muzycznej Sound & Screen Film organizowanej przez Deadline. „Alex to usłyszał i pomyślał: «Musisz tam wejść i nagrać tego fana. To brzmi niezwykle interesująco. Powiedziałem: „Tak, masz rację, zrobię to” i zrobiliśmy to. Nie byliśmy pewni, czy trafi to do filmu, ale tak jest.”

Alario poznał Rossa, gdy byli studentami Rhode Island School of Design. Alario i Somers współpracują od 20 lat i komponują na potrzeby filmu dokumentalnego Rossa Hrabstwo Hale dziś rano i wieczorem. Ross zachęcał kompozytorów, aby eksplorowali dowolne dźwięki, nawet jeśli nie pasowały one do obrazów na ekranie. Na przykład Alario nagrał żaby – a w filmie ich nie ma, ale Somersowi nie o to chodziło.

„Tak naprawdę nie przejmowaliśmy się rzeczywistością” – powiedział Somers. „To była po prostu nasza wewnętrzna rzeczywistość. To nie musi mieć sensu. Po prostu czuję się dobrze. W jakiś sposób wywołuje to iskrę i po prostu musimy to zrobić. Ma to dla nas sens, ale nie musi odzwierciedlać rzeczywistości”.

Historia Chłopcy z niklu ma sens w surowy, tragiczny sposób. Chłopcy doświadczają przemocy w szkole poprawczej, a Ross nie boi się tego przedstawiać. Partytura współpracowała ze sobą, aby przekazać doświadczenia chłopców.

„Większość scen jest kręcona z perspektywy pierwszej osoby, więc jesteś w środku” – powiedział Alario. „Wiele dźwięków, które umieściliśmy w partyturze, odzwierciedlało poczucie przebywania w głowie i doświadczania świata, bycia przytłoczonym niesamowicie traumatycznym doświadczeniem”.

W poniedziałek obejrzyj wideo panelu.

Zrodlo