Sobota, 2 listopada 2024 – 17:13 WIB
Djakarta – Cyfryzacja to coś, co dzisiaj wciąż się rozwija. Obejmuje to sektor finansowy, który rozwija transakcje cyfrowe, takie jak QRIS. Dzięki cyfryzacji jest to uważane za znacznie bezpieczniejsze niż noszenie gotówki.
Przeczytaj także:
Obywatel Indonezji aresztowany przez imigrację USA, rzekomo zamieszany w „oszustwo związane z czarnymi pieniędzmi”
„Pozytywem jest to, że ułatwia transakcje handlowe i rejestrację, dlatego należy w dalszym ciągu maksymalnie do niego zachęcać. Bezpieczeństwo jest również gwarantowane lepiej niż noszenie gotówki” – powiedział cytowany w sobotę Sekretarz Generalny Indonezyjskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Złota i Klejnotów (Apepi) w Iskandar. 2 listopada 2024 r.
Apepi i Trans Digital Cemerlang (TDC) zgadzają się, że cyfryzacja pomaga przedsiębiorcom w rejestrowaniu transakcji. Zostało to pozytywnie przyjęte przez przedsiębiorców.
Przeczytaj także:
APDI Jakarta zgadza się, że należy ulepszyć ekosystem cyfrowy, rząd musi zaangażować wiele stron
Iskandar przyznał, że istnienie cyfryzacji finansów, takiej jak QRIS, rzeczywiście pomogło jego partii w rejestrowaniu handlu w świecie biznesu. Ponieważ nie ma już potrzeby używania papierowych pieniędzy.
„Dzięki temu świat biznesu staje się bardziej praktyczny i być może rząd będzie bardziej wydajny, ponieważ drukuje nowe pieniądze tylko w razie potrzeby i łatwo jest uzyskać dane dotyczące transakcji lub obiegu pieniędzy. Oczywiście można o to zapytać bezpośrednio rząd” – dodał Iskandar .
Przeczytaj także:
Zapłać roszczenia z tytułu ubezpieczenia ciężkiego sprzętu na kwotę 900 milionów IDR, a ubezpieczenie BRI gwarantuje, że proces roszczeniowy nie będzie długotrwały
Powiedział, że dotychczas członkom Apepi pomagały transakcje cyfrowe. Czynnik bezpieczniejszy to jeden z powodów, dla których przedsiębiorcy często korzystają z transakcji cyfrowych.
„W rzeczywistości nie było żadnych skarg ani zastrzeżeń dotyczących transakcji cyfrowych ze strony członków Apepi” – powiedział Iskandar.
Indra, specjalistka ds. rozwiązań cyfrowych i dyrektor zarządzająca TDC, powiedziała kilka rzeczy, o których przedsiębiorcy powinni wiedzieć, podejmując współpracę z dostawcami cyfrowych usług finansowych. Przykładowo firma posiada już ISO 9001:2015 w zakresie zarządzania jakością, ISO 37001:2016 w zakresie systemów zarządzania antykorupcyjnego oraz ISO 27001:2022 w zakresie systemów bezpieczeństwa informacji.
„Szczególnie w przypadku systemów bezpieczeństwa informacji ISO firmy podejmują szereg kroków, takich jak ustanawianie zasad bezpieczeństwa informacji, opracowywanie i wdrażanie odpowiednich kontroli bezpieczeństwa, oceny ryzyka oraz regularne monitorowanie i przeglądy. „Nasza firma jest w to wyposażona i jesteśmy członkami indonezyjskiego stowarzyszenia Fintech Association (AFTECH)” – wyjaśnił.
Kolejną rzeczą, która może budzić szczególne obawy, są funkcje oferowanej aplikacji. Podał przykład aplikacji wydanej przez jego firmę, czyli Posku Lite. Posku Lite udostępniający system płatności poprzez QRIS ogranicza czas realizacji transakcji.
„Posku Lite korzysta z dynamicznego QRIS z czasem oczekiwania 2 minuty. „To nasz proaktywny krok mający na celu uniknięcie szerszych nadużyć” – powiedział.
Jego zdaniem konieczna jest także współpraca z firmami cyfrowymi. Zwłaszcza w celu zapewnienia aplikacjom bardziej kompletnych i łatwiejszych do zrozumienia funkcji. Ponownie podał przykład funkcji Kasirku w Posku Lite, która jest główną funkcją sprzedaży.
Dzięki funkcji Kasirku użytkownicy mogą elastycznie otrzymywać płatności gotówką, QRIS i przelewem bankowym.
„Ta funkcja ułatwia handlowcom zmianę lub dodanie informacji o cenach produktów” – dodał.
Jeśli chodzi o wygodę raportów finansowych (przepływów pieniężnych), Indra stwierdziła, że funkcja Kasirku zapewnia historię transakcji sprzedaży w ujęciu dziennym, tygodniowym, miesięcznym i rocznym. Dane o każdej transakcji są rejestrowane i systematycznie przechowywane, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo przeglądać swoje działania sprzedażowe.
“Proces rozliczenie pieniężne zrealizowane w ciągu 24 godzin od otrzymania płatności. „Środki zostaną automatycznie przesłane na zarejestrowane konto” – podkreślił.
Indra powiedział, że obecnie jego partia rozwija PPOB, czyli Payment Point Online Bank, czyli system płatności online wykorzystujący udogodnienia bankowe. W tym przypadku płatności, o których mowa, mogą się różnić, począwszy od PLN, BPJS, PDAM, telefonu, kredytu, Internetu, pakietów danych, ubezpieczeń, kart kredytowych, multi finansów, aż po bony do gier.
„Im większe korzyści, tym łatwiejszy w użyciu i darmowy, społeczeństwo na pewno będzie nim zainteresowane. „Transakcje cyfrowe są koniecznością, czy nam się to podoba, czy nie, cykl gospodarczy Indonezji będzie coraz bardziej cyfrowy” – powiedział.
Następna strona
Indra, specjalistka ds. rozwiązań cyfrowych i dyrektor zarządzająca TDC, powiedziała kilka rzeczy, o których przedsiębiorcy powinni wiedzieć, podejmując współpracę z dostawcami cyfrowych usług finansowych. Przykładowo firma posiada już ISO 9001:2015 w zakresie zarządzania jakością, ISO 37001:2016 w zakresie systemów zarządzania antykorupcyjnego oraz ISO 27001:2022 w zakresie systemów bezpieczeństwa informacji.