Heavy Song of the Week to funkcja w Heavy Consequence, zawierająca zestawienie najlepszych utworów metalowych, punkowych i hardrockowych, których musisz posłuchać w każdy piątek. W tym tygodniu numerem 1 jest „Supercollider” firmy Quicksand.
„Supercollider” jest bez fanaberii, jak na piosenkę Quicksand – prosta struktura utworu, czas trwania poniżej trzech minut i bardzo riffowy.
Ale weterani post-hardcore’u sprawiają, że całość tych trzech minut jest orzeźwiająca, grając riffem z najwyższej półki, który pozwala każdemu zagłębić się w instrument i stworzyć maksymalne brzmienie, które zaprzecza faktowi, że Quicksand to tylko trzyczęściowy skład: gitara, bas, i bębny. Zwieńczeniem jest pozornie ponadczasowy wokal Waltera Schreifelsa – jego krzykliwy śpiew wznosi się wysoko w miksie, jest równie melodyjny i pełen pasji, jak jego występy Poślizg dawno temu w ’93. Utwór promuje nową podzieloną EPkę Quicksand z Hot Water Music.
Wyróżnienia:
Full of Hell i Andrew Nolan – „Sphere of Saturn” (feat. Justin K. Broadrick)
Z niecierpliwością czekaliśmy na ten wspólny utwór Full of Hell, Andrew Nolana i Justina K. Broadricka (Godflesh), odkąd Full of Hell i Nolan ogłosili swój wspólny album Skrobanie Boskości. I to nie rozczarowuje. To naprawdę równa współpraca, w której nikt nie wydaje się dominować w palecie dźwiękowej, zamiast tego łącząc swoje zbiorowe siły w strumień przemysłowego szlamu: dźwięk „silników sterowanych napięciem na wzmocnionych sprężynach i blasze”, według Nolana, wzmocniony ostrym wokalem teksturalnej gry gitarowej Dylana Walkera i Broadricka.
Innym – „Smętarz dla zwierząt”
Uświetniliśmy Halloween naszą poprzednią selekcją z HSOTW, ale w podsumowaniu tego tygodnia musieliśmy uwzględnić także przynajmniej jedną upiorną melodię. Mając to na uwadze, cover „Pet Sematary” Ramones autorstwa Unto Others był strzałem w dziesiątkę. Ten klasyczny utwór dojrzał do gotycko-metalowej interpretacji i brzmi fantastycznie w rękach zespołu z Portland, jednego z najlepszych współczesnych praktyków tego gatunku.
Tom – „Kosmiczne dziecko”
Supergrupa Stoner Rock Volume (w skład której wchodzą byli członkowie Fu Manchu i Monster Magnet) powraca ze swoim pierwszym pełnometrażowym albumem od ponad 20 lat, Radość nawigacji30-minutowa podróż pełna wypasionych riffów i hałaśliwej pustynnej psychozy. Zamykający album utwór „Spacebaby” zawiera prawdopodobnie najcięższy riff i rytm z pięciu utworów na płycie, które charakteryzują się surowością, która na większości bardziej stonerowych albumów jest wygładzana na rzecz grubszego dołu. Produkcja ma w sobie garażową realność, która jest odświeżająca.