Mieszkańcy Jabodetabek odrzucają dyskusję na temat podwyżek opłat KRL i dotacji na pertalit z NIK – oto powód

Czwartek, 31 października 2024 – 22:46 WIB

Djakarta – Rządowy plan podwyższenia opłat za kolej elektryczną (KRL) w oparciu o numer identyfikacyjny ludności (NIK), ograniczenia dopłat do paliwa pertalitowego i podniesienia podatku od wartości dodanej (VAT) do 12% spotkał się z odmową większości mieszkańców Jabodetabek.

Przeczytaj także:

Możliwość wyboru Khofifaha jest bezkonkurencyjna, obserwator: urzędujący ma wielką szansę na wygranie wyborów gubernatorskich

Na podstawie ankiety przeprowadzonej przez instytucję KedaiKOPI, w której wzięło udział 1100 respondentów z Jabodetabek, większość osób uważa, że ​​polityka ta zwiększy i tak już duże obciążenie ekonomiczne w obliczu rosnących cen artykułów pierwszej potrzeby.

Dyrektor ds. badań i komunikacji w KedaiKOPI, Ibnu Dwi Cahyo, ujawnił, że z wyników ankiety wynika, że ​​78,5% respondentów odrzuciło pomysł dostosowywania taryf KRL w oparciu o NIK.

Przeczytaj także:

Z badania wynika, że ​​Supian-Chandra osiąga lepsze wyniki niż urzędujący kandydat w wyborach regionalnych w Depok w 2024 r.

„Głównym powodem tej odmowy jest brak zaufania społecznego do skuteczności polityk opartych na gromadzeniu danych NIK, mających na celu precyzyjne ukierunkowanie dotacji” – stwierdził Ibnu w oświadczeniu otrzymanym przez VIVA.co.id.

Dodał, że wiele osób obawia się, że ta polityka w rzeczywistości skomplikuje obsługę na bramkach stacji i zwiększy ryzyko niewłaściwego wykorzystania danych osobowych.

Przeczytaj także:

Jego możliwość wyboru różni się nieco od Pram-Rano, Ridwan Kamil: Ankieta nie determinuje przeznaczenia

Ponadto jedynie 20,6% respondentów uznało, że oparte na NIK dostosowania taryf KRL będą skuteczne w osiągnięciu celu.

Oprócz kwestii stawek KRL, badanie to ujawniło także zastrzeżenia społeczne dotyczące ograniczeń w zakresie dotacji na Pertalite. Aż 55,6% ankietowanych wyraziło odmowę.

„Opinia publiczna uważa, że ​​należy utrzymać dotacje do paliwa dla osób o niskich dochodach, biorąc pod uwagę ich dużą zależność od dotowanego paliwa” – powiedział Ibnu.

Społeczeństwo obawia się, że taka polityka spowoduje wzrost cen pertalitu, co z kolei może spowodować wzrost cen innych artykułów pierwszej potrzeby.

58,6% respondentów uważało, że taka polityka nie będzie skuteczna i może utrudnić życie tym, którzy naprawdę potrzebują dotacji. Wiele z nich podkreślało niedokładność systemu gromadzenia danych o beneficjentach dotacji, który uznano za w dalszym ciągu w opłakanym stanie i wymagający zasadniczych usprawnień, aby nie szkodzić osobom o niskich dochodach.

Coraz większą dezaprobatę społeczną budzi także plan podwyżki podatku VAT z 11% do 12%. Aż 83,2%

Respondenci wyrażali sprzeciw wobec tej polityki, gdyż jej wpływ zwiększyłby presję ekonomiczną i dotknął niemal wszystkie aspekty życia.

„Kwestia podniesienia podatku VAT budzi szczególne obawy społeczeństwa, zwłaszcza że wpływ ten nie dotyczy tylko jednego sektora, ale obejmuje różne aspekty życia” – stwierdził Ibnu.

W odpowiedzi na wyniki tej ankiety Ibnu dodał, że rząd powinien rozważyć przyjęcie bardziej partycypacyjnego podejścia politycznego.

Rząd musi wziąć pod uwagę społeczne skutki rosnących podatków w obliczu rosnących cen paliw i stawek za transport.

„Polityka gospodarcza, która dotyczy podstawowych potrzeb, takich jak paliwo i transport, musi uwzględniać siłę nabywczą ludzi, zwłaszcza niższą klasę średnią, która jest najbardziej dotknięta” – podsumował Ibnu Dwi Cahyo.

Następna strona

źródło: specjalne



Zrodlo