Koniec konfliktu pracowniczego sprzątaczek szkolnych w Collado Villalba: wypłata ich wynagrodzeń przejmie Rada Miejska

Zaczyna pojawiać się światełko w tunelu dla Legii pracownicy sprzątający szkoły Collado Villalba, którzy ogłosili mobilizację na rzecz problemy co oni mają pobierać pensje od dealeraAEMA Hispánica. Rada Miejska zapłaci pracownikom bezpośrednio pensje.

Zapłata zostanie dokonana – wyjaśnił burmistrz poprzez poparciecoś dla czego Właściciel firmy musiał wydać zezwolenie. Zamiast płacić mu za usługę, Rada Miejska bezpośrednio wypłaci wynagrodzenie pracownikom sprzątającym, coś w tym stylu Nie jest to powszechne, ale jest dozwolone przez prawo.

„Jest to procedura, która jest rzadko wykonywana, ale jest przewidziana przez prawo i polega na tym, że daje nam on Radzie Miejskiej, poprzez zatwierdzenie, możliwość płacenia mu faktur, zamiast płacić mu faktury, aby móc bezpośrednio płacić pracownikom. Dziś rano w końcu udzielił nam zgody na stosowanie tego modelu płatności, który zapewnia płace pracownikom sprzątającym, ale trzeba to robić pojedynczo” – mówi Mariola Vargas.

Urząd Miasta ogłosił przetarg na nowy przetarg na co czekasz przyznane na początku przyszłego roku. Tymczasem to jest rozwiązanie A konflikt co trwa już od dłuższego czasu, y za co na spółkę nałożono nawet kary.

Zaangażowanie jest aby pracownicy uporali się ze wszystkim, łącznie z opóźnieniami, przed wejściem kolejnego zwycięskiego oferenta. „Naszym zamiarem i omawialiśmy to z nim, jest to, aby przed końcem roku wszystko, co jest należne każdemu pracownikowi, zostało całkowicie uregulowane, aby mógł on bez żadnych długów przystąpić do nowej umowy, która według miejskich techników , zostanie przyznane na początku roku – dodaje burmistrz.

Nawiasem mówiąc, w najbliższy czwartek na sesji plenarnej debatowany będzie wniosek przedstawiony przez PSOE, Más Madrid i MCV Corazón Villalbino, które oprócz żądania rozwiązania dla pracowników chcą także unieważnienia obecnego przetargu i przygotowania nowych specyfikacji uwzględniając opinię związków zawodowych, szkół i stowarzyszeń rodziców. AMPAS, które wielokrotnie skarżyły się na stan czystości szkół.

Zrodlo