Cultural prowadzi w derbach prowincji Królestwa León przeciwko Ponferradinie (2:0)

La Cultural wygrała derby prowincji u siebie, na stadionie Reino de León, z Ponferradiną 2:0 w dziesiątym dniu Grupy 1 Pierwszej Federacji. Przybyło wielu kulturystów Luis Chacón w 75 i Escobar w dyskoncie w 92. Kulturaliści nadal prowadzą, obecnie z 26 punktami, a Bercianie są na dziesiątym miejscu z 13 punktami.

Mecz rozpoczął się od dominacji Kultury. Już w 3. minucie Bicho próbował po dobrym podaniu Álvaro Martíneza, ale Andrés Prieto bardzo dobrze uniknął bramki. Bicho po raz kolejny był głównym bohaterem w 10. minucie, po dobrym strzale, który Andrés Prieto posłał na rzut rożny.

Stopniowo mecz stał się wyrównany, choć kluczowy był moment w 27. minucie, kiedy wyrzucono biało-niebieskiego zawodnika Álexa Mulę po bezpośredniej czerwonej kartce za wślizg w środku pola.. Cztery minuty później ze strony Bercian ponownie wyrzucono Andoniego Lópeza za protest przy ławce rezerwowych.

Potem przyszły najlepsze minuty Deportiva. Yeray miał dobrą szansę na strzał, ale Bañuz interweniował z pewnymi problemami. W 37. minucie Doué był bliski zdobycia bramki, choć jego strzał był słaby i posłał piłkę bardzo wysoko. Przed przerwą Deportiva miała jeszcze nową opcję, którą zapewnił José Luis Cortes. Strzał w końcu odbił się od napastnika Bercianos.

Kulturalne – Ponferradina (2)

Druga połowa rozpoczęła się od większej dominacji Culturalu i Deportivy, która zdecydowała się poczekać z tyłu. Kulturaliści trenowani przez Raúla Llonę otworzyli wynik i objęli prowadzenie w 75. minucie.. Do zagrania doszło dzięki dobrej kombinacji Calderóna i Manu Justo i piłka do niego dotarła. Luisa Chacona Co Nie pomylił się przy strzale z dystansu i podwyższył na 1:0.

La Deportiva była bliska remisu po strzale Álvaro Ramóna, który zakończył się odbiciem miejscowego obrońcy i wykonaniem rzutu rożnego. W każdym razie, Cultural dokończył doliczony czas gry w 92. minucie, gdy Escobar podwyższył na 2:0.

Wynik 2:0 doprowadził do końca meczu i w ten sposób Cultural nadal prowadzi w klasyfikacji z 26 punktami. Leonańczycy mają dziewięć punktów przewagi nad drugim i trzecim w tabeli zespołem Arenteiro i Realem Sociedad B oraz dziesięć punktów przewagi nad Andorą i Realem Unión. Ze swojej strony Ponferradina nadal ma 13 punktów, choć obecnie Javi Rey zajmuje dziesiąte miejsce.