Apple wygrywa wyrok ławy przysięgłych o wartości 250 dolarów w sprawie patentowej dotyczącej smartwatchów Massimo

W piątek Apple przekonało federalne jury, że wczesne wersje inteligentnych zegarków firmy Masimo, firmy Masimo, zajmującej się technologią monitorowania stanu zdrowia, naruszyły dwa z jej patentów projektowych w ramach szerszego sporu dotyczącego własności intelektualnej między firmami.

Jury z Delaware zgodziło się z Apple, że poprzednie wersje zegarków i ładowarek Masimo W1 i Freedom umyślnie naruszały prawa patentowe Apple dotyczące projektów smartwatchów.

Jednak jury przyznało gigantowi technologicznemu, wartemu około 3,5 biliona dolarów, jedynie 250 dolarów odszkodowania, co stanowi minimum prawne za wykroczenia w Stanach Zjednoczonych.

Prawnicy Apple powiedzieli przed sądem, że „ostatecznym celem” pozwu nie są pieniądze, ale uzyskanie zakazu sprzedaży smartwatchów Massimo w następstwie wyroku w sprawie naruszenia.

W tym względzie jury orzekło również, że obecne zegarki Massimo nie naruszają patentów Apple obejmujących wynalazki, o kopiowanie których gigant technologiczny oskarżył Massimo.

Massimo oświadczył w oświadczeniu, że z zadowoleniem przyjmuje werdykt jury „na korzyść Massimo i przeciwko Apple pod niemal wszystkimi względami” oraz że decyzja dotyczy wyłącznie „wycofanego modułu i ładowarki”.

„Apple domagał się przede wszystkim nakazu sądowego przeciwko obecnym produktom Massimo, a werdykt jury oznacza zwycięstwo Massimo w tej kwestii” – powiedział Massimo.

Apple oświadczył w oświadczeniu, że „jest zadowolony, że dzisiejsza decyzja jury będzie chronić innowacje, które wprowadzamy w imieniu naszych klientów”.

Massimo z Irvine w Kalifornii oskarżył Apple o rekrutowanie pracowników i kradzież technologii pulsoksymetrii po omówieniu potencjalnej współpracy.

W zeszłym roku Massimo przekonał amerykańską Komisję Handlu Międzynarodowego do zablokowania importu smartwatchów Apple Series 9 i Ultra 2 po tym, jak komisja stwierdziła, że ​​stosowana przez nią technologia odczytu poziomu tlenu we krwi narusza patenty Massimo.

Apple odwołał się od tej decyzji i wznowił sprzedaż zegarków po wycofaniu tej technologii. W 2022 roku gigant technologiczny pozwał Massimo za naruszenie patentów, twierdząc, że Massimo skopiował funkcje Apple Watch do wykorzystania w swoich własnych smartwatchach.

Apple oskarżyło także Massimo o wykorzystywanie procesów sądowych w ITC i Kalifornii do „zrobienia miejsca na własny zegarek Massimo”.

Massimo powiedział, że pozew patentowy Apple to „zemsta” i „próba uniknięcia rozprawy przed sądem, w którym strony rozpatrzą spór”.

Zrodlo