Joe Burrow wysyła jasny komunikat o szansach Bengals na play-offy

(Zdjęcie: Matt Kelley/Getty Images)

Droga Cincinnati Bengals do play-offów stała się jeszcze bardziej stroma po miażdżącej porażce 37-17 z Philadelphia Eagles w niedzielę.

Ich gra w parterze była bardzo trudna, zdobywając zaledwie 58 jardów przy zaledwie 2,9 jarda na prowadzenie – niepokojący wzór, który nęka ich w tym sezonie.

Pomimo niepowodzenia Joe Burrow pozostaje skupiony na szerszej perspektywie.

W rozmowie z reporterami po meczu rozgrywający jasno przedstawił matematykę:

„Myślę, że zazwyczaj wystarczy 10 zwycięstw. Musimy wygrać siedem z dziewięciu. To wykonalne. Jest to wykonalne, więc od tego zaczniemy.”

Historia potwierdza obliczenia Burrowa. Od czasu przejścia ligi NFL na 17 meczów w 2021 r. każda drużyna, która odniosła 10 zwycięstw – wszystkie 33 – zapewniła sobie udział w play-offach.

Gdyby Bengals (3-5) odnieśli w niedzielę zwycięstwo, na dziewięć meczów do końca osiągnęliby 0,500.

Zamiast tego Orły (5-2) zamieniły remis 10-10 do przerwy w pogrom, strzelając gole przy każdym posiadaniu piłki w drugiej połowie, podczas gdy ofensywa Bengalsów utknęła w martwym punkcie i nie udało im się przekroczyć pomocy w ostatnich czterech przejazdach.

Droga przed Cincinnati wygląda zniechęcająco. Po przegraniu wszystkich czterech meczów na stadionie Paycor w tym sezonie wciąż liczą na pierwsze zwycięstwo u siebie.

To 20-punktowe trafienie Orłów wyróżnia się spośród ich porażek – ich poprzednie cztery porażki były zaciętymi rywalizacjami, w których rozstrzygnięto różnicą sześciu lub mniej punktów.

Od czwartego tygodnia poprzedniego sezonu, kiedy Tennessee Titans przegrali z drużyną Tennessee Titans 27-3, Burrow nie zaznał tak bolesnej porażki.

Choć Burrow uważa, że ​​droga do play-offów jest realna, Bengals muszą znaleźć inny bieg, aby zapewnić sobie siedem kluczowych zwycięstw. Margines błędu w zasadzie zniknął.