Hiszpania po zdobyciu gola wchodzi do półfinału Pucharu Świata U17

Hiszpania pokonuje Ekwador 5:0 i po raz szósty kwalifikuje się do półfinału Mistrzostw Świata Kobiet do lat 17. Tym samym staje się zespołem, który najczęściej przechodził do tej fazy w danej kategorii. Zespół Kenio, znacznie lepszy, nie znalazł przeciwnika w trójkolorze. Znakomity występ wg Pau Comendador, który strzelił hat-tricka i jest liderem tabeli strzelców mistrzostw.

Jak przyzwyczaiła nas reprezentacja Hiszpanii od początku tego Pucharu Świata, Od początku przejął kontrolę nad grą. Dominowali przy piłce przeciwko Ekwadorowi, który czekał na własnym boisku w poszukiwaniu kontrataku. I to miało wkrótce znaleźć odzwierciedlenie na tablicy wyników, gdyż w ósmej minucie Iris Ashley w pojedynku jeden na jednego z ekwadorskim bramkarzem swoim strzałem trafiła w słupek. Świetna okazja napastnika na otwarcie wyniku, ale słupek to uniemożliwił.

Ekwador jasno przedstawił swój plan gry, wycofany w obronie i wychodzący pionowo w ataku. Podejście, które uniemożliwiło Hiszpanii płynność i przejrzystość ataku. I w 27. minucie pojawiła się pierwsza groźba zawodników Kenio Gonzalo. Arboleda została zupełnie sama przed Laią, która Nie zawiódł i strzelił pierwszego gola w meczu, jednak gol nie został wpisany na listę strzelców ze względu na spalony..

Pau Comendador podczas akcji przy pierwszym golu.POBIERZ OBRAZY

Ale reakcja Hiszpanii nie mogła być lepsza. W pierwszej połowie, w której nie było w nim dobrych nastrojów, oraz w okresie, w którym Ekwador zaczął się ożywiać w strefie ofensywnej postać Pau Comendadora zdawała się uderzać pięścią w stół. Świetne podanie Serry Jordi zostało wykorzystane przez skrzydłowego i wyprowadziło drużynę narodową na prowadzenie. Cztery minuty później hiszpańska drużyna ponownie uderzyła, a głównym bohaterem był Pau Comendador. Przesyłka w rejon Emmy Piłkarz Realu Madryt dokończył gola, zdobywając drugą bramkę i powiększając przewagę.

Tym korzystnym dla Hiszpanii wynikiem zakończył się pierwszy okres. Pierwsza część od przynajmniej do większości hiszpańskich graczyktóre po pierwszym golu poprawiły swoje serwisy. nieco to Dodał pewności siebie i podniósł morale drużyny Kenioktóry przybył na przerwę znacznie bardziej komfortowo.

Iris Ashley w obecności kilku ekwadorskich piłkarzy.

Iris Ashley w obecności kilku ekwadorskich piłkarzy.POBIERZ OBRAZY

Po wznowieniu gry hiszpańska reprezentacja nie zwalniała tempa i gdy do drugiej połowy nie minęła nawet minuta Padł trzeci gol w meczu, korzystny dla Hiszpanii. A wraz z tym Hat-trick Pau. Skrzydłowa zrobiła z ekwadorską obroną, co chciała i na swoim osobistym koncie strzeliła trzeciego gola.

Mimo tej dużej przewagi tempo meczu nie spadło i Hiszpańska wyższość i dominacja nie ustały. Kilkakrotnie miał już strzelić czwartą bramkę, ale ekwadorski bramkarz i słupek mu to uniemożliwiały. I już myśląc o kolejnym meczu, Kenio Gonzalo wycofał z boiska swoich najwybitniejszych zawodników. Kiedy mecz był już w dogrywce i wydawało się, że jest już zakończony, pojawił się on Celia Seguraże z dwiema szansami w strefie ataku strzelił dwa gole, aby przypieczętować mecz i zdobyć rozdanie.

Reprezentacja Hiszpanii myśli już o półfinale i czeka rywal, który wyłoni się z konfrontacji Anglii i Japonii. Do osiągnięcia celu pozostały już tylko dwa małe kroki obronić trofeum i sięgnąć po Puchar Świata po raz trzeci z rzęducoś, czego nie udało się dotychczas żadnemu zespołowi.