Arsenal czeka na poznanie rozmiarów kontuzji Gabriela, Jurriena Timbera – Mikela Artety

Arsenal czeka na informację, jak rozległe są kontuzje, jakie odnieśli Gabriel i Jurrien Timberowie podczas niedzielnego remisu u siebie z Liverpoolem 2:2.

Gabriel (26 lat) upadł z powodu kontuzji w 50. minucie i otrzymał leczenie na boisku.

Brazylijczyk zszedł z boiska, po czym wrócił, ale trzy minuty później upadł ponownie i został zastąpiony przez Jakuba Kiwiora, po czym skierował się w dół tunelu.

Timber upadł w 72. minucie, po czym również próbował kontynuować grę. 23-latek wytrzymał zaledwie cztery minuty, po czym ponownie upadł, a zastąpił go Myles Lewis-Skelly.

„Nie wiem, ale nie mógł biegać” – powiedział menadżer Arsenalu Mikel Arteta zapytany o kontuzję Gabriela. „Nie wiem, co się stało, czy był to staw kolanowy, czy kostka. Właśnie go oceniają.”

Timber przed meczem wątpił w kontuzję, ponieważ opuścił trzy ostatnie mecze Arsenalu, a Arteta powiedział o Holendrze: „Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby przyspieszyć ten proces. Był taki chętny.

„Personel medyczny wykonał niesamowitą pracę. Nie wiem, jak rozległy jest uraz, jeśli w ogóle istnieje. To samo z dużą Gabi.

Odprawa: Arsenal 2 Liverpool 2 – Nunez zachowuje spokój. Czy była to stracona szansa dla Artety?

Bukayo Saka, który również miał wątpliwości przed kontuzją, dał Arsenalowi prowadzenie w dziewiątej minucie, bezlitosnym finiszem tuż po wejściu na boisko po zagraniu przez Bena White’a. Virgil van Dijk wyrównał dla Liverpoolu dziewięć minut później, po tym jak głową skierował się do domu po rzucie rożnym wykonanym przez Luisa Diaza.

Arsenal objął prowadzenie tuż przed przerwą, a Mikel Merino strzelił swojego pierwszego gola dla klubu, głową po rzucie wolnym Declana Rice’a.

Liverpool wywierał presję przez większą część drugiej połowy, a po kontuzjach Gabriela i Timbera Darwin Nunez podał piłkę do Mohameda Salaha, który w 81. minucie po raz pierwszy wyprzedził Davida Rayę.

(Adrian Dennis/AFP za pośrednictwem Getty Images)