Znaczenie doskonalenia się w obliczu szybkich zmian

Djakarta – W tej szybko rozwijającej się epoce umiejętność ciągłego doskonalenia się jest koniecznością, której nie można ignorować. Nie tylko po to, aby dostosować się do zmian technologicznych, ale także po to, aby każda osoba pozostała istotna w świecie pracy i była w stanie wnieść jak najlepszy wkład w społeczeństwo.

Przeczytaj także:

Okazuje się, że przyjemne środowisko uczenia się może sprawić, że dzieci będą mądrzejsze

Możliwość adaptacji i doskonalenia wiedzy specjalistycznej, zarówno w zakresie umiejętności technicznych, jak i umiejętności miękkiejest głównym kluczem do stawienia czoła coraz bardziej złożonym wyzwaniom globalnym. Przewiń dalej, OK?

Samodoskonalenie oznacza coś więcej niż tylko uczenie się nowych umiejętności; chodzi o bycie otwartym na zmiany, myślenie bardziej przyszłościowe i opracowywanie nowych sposobów działania. Kontynuując naukę i adaptację, człowiek może rozwijać swoje zdolności, dzięki czemu nie tylko stanie się osobą bardziej kompetentną, ale także lepiej przygotowaną na stawienie czoła przyszłości pełnej niepewności.

Przeczytaj także:

Przypadki pamięci roboczej są coraz częstsze u dzieci. Poznaj przyczyny i rozwiązania

Konkretnym przykładem znaczenia samodoskonalenia się jest program szkoleniowy z zakresu cyfryzacji i sztucznej inteligencji (AI), w którym wzięło udział ponad tysiąc urzędników państwowych (ASN) w Indonezji. Program ten jest wynikiem współpracy między Instytutem Administracji Państwowej (LAN), Instytutem Globalnych Zmian Tony’ego Blaira (TBI) i niedawno uruchomioną firmą Apolitical. Oczekuje się, że dzięki temu szkoleniu ASN będzie w stanie wzbogacić swoją wiedzę specjalistyczną w dziedzinie sztucznej inteligencji i cyfryzacji, dzięki czemu będzie w stanie świadczyć bardziej wydajne i innowacyjne usługi publiczne.

Przeczytaj także:

Muhadjir: Pak Jokowi dużo słucha ministrów, przywódców, którzy chcą być pokorni

Pl. Szef LAN, dr. Muhammad Taufiq, DEA, przy okazji podpisywania protokołu ustaleń w sprawie tego programu podkreślił, że każdy ASN musi posiadać umiejętności cyfrowe i posiadać cyfrowe nastawienie, aby wspierać powodzenie transformacji cyfrowej.

„Ta transformacja cyfrowa będzie czynnikiem umożliwiającym ożywienie gospodarki cyfrowej, która według przewidywań będzie wytwarzać 20 procent produktu krajowego brutto (PKB). W tym kontekście Indonezja ma dość duży potencjał z dość dużą penetracją cyfrową wynoszącą prawie 80 procent od 280 milionów Indonezyjczyków” – powiedział.

Szkolenia w zakresie sztucznej inteligencji/AI

To stwierdzenie pokazuje, że wysiłki na rzecz doskonalenia siebie są nie tylko potrzebą osobistą, ale także odpowiedzialnością zawodową, zwłaszcza dla ASN, którego zadaniem jest służenie społeczności. Kiedy ASN rozwija nowe umiejętności w zakresie cyfryzacji i sztucznej inteligencji, nie tylko poprawia własne możliwości, ale także uczestniczy w realizacji Indonezyjskiej Złotej Wizji 2045.

Program „Rządowy kampus AI” jest przykładem tego, jak doskonalenie umiejętności może mieć szeroki wpływ na skuteczność i jakość usług publicznych. TBI i Apolitical zapewniają moduły szkoleniowe dostosowane do lokalnych potrzeb, zapewniając, że przekazywana wiedza jest rzeczywiście adekwatna do wyzwań stojących przed ASN.

„Wpływ tego modułu edukacyjnego jest bardzo duży, zwłaszcza że pracownicy ASN stoją na czele usług publicznych dla 280 milionów mieszkańców Indonezji. „Aby Indonezja mogła szybko stać się rozwiniętym i zamożnym krajem, musimy zadbać o to, aby koła naszego silnika usług publicznych zostały wzmocnione światowej klasy umiejętnościami cyfrowymi i sztuczną inteligencją” – powiedziała Shuhaela F. Haqim, dyrektor krajowa TBI Indonezja.

Doskonalenie się w tej erze polega nie tylko na nauce najnowszych technologii, ale także ćwiczeniu umiejętności krytycznego myślenia, doskonaleniu kreatywności i wzmacnianiu umiejętności komunikacyjnych. W miarę jak cyfryzacja staje się coraz bardziej masowa, coraz pilniejsze staje się zapotrzebowanie na liderów i urzędników publicznych, którzy potrafią wykorzystywać technologię do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Dlatego ciągły rozwój jest kluczem do pozostania istotnym i wnoszenia wkładu w stale zmieniający się świat.

Podkreśliła to również dyrektor ds. partnerstwa w firmie Apolitical, Pooja Warier Hamilton, wyjaśniając znaczenie programu „Rządowy kampus AI”. Stwierdził: „Uruchomiliśmy program „Rządowy kampus AI”, aby stać się lepszymi decydentami, nabywcami i użytkownikami sztucznej inteligencji. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z LAN-RI i TBI, aby przygotować tysiąc indonezyjskich urzędników państwowych do przewodzenia w erze sztucznej inteligencji”.

Następna strona

Źródło: jest

Następna strona



Zrodlo