Newcastle oczekujące na wynik badania Anthony’ego Gordona po kontuzji pachwiny widzi, że skrzydłowy przegapia porażkę z Chelsea

Główny trener Newcastle United, Eddie Howe, ma nadzieję, że kontuzja pachwiny Anthony’ego Gordona nie jest poważna, ponieważ klub oczekuje na wyniki badań obrazowych reprezentanta Anglii.

Gordon był niespodziewanie nieobecny w wyjściowym składzie Newcastle podczas niedzielnej porażki z Chelsea 2:1, a na lewym skrzydle zastąpił go Harvey Barnes.

„Wczoraj on (Gordon) poczuł ból w pachwinie na treningu” – powiedział Howe po porażce z Chelsea. „Mamy nadzieję, że to nie jest poważne, ale dziś rano poszedł na badanie”.

Gordon rozpoczynał osiem poprzednich meczów ligowych Newcastle, strzelając dwa gole. 23-latek pojechał na mecz do Londynu i usiadł za zmiennikami Newcastle na Stamford Bridge.

Newcastle straciło bramkę w 18. minucie meczu, a Nicolas Jackson wykorzystał pierwszą okazję po podaniu Pedro Neto po precyzyjnym podaniu Cole’a Palmera.

Alexander Isak wyrównał tuż po pierwszej połowie meczu, po dośrodkowaniu Lewisa Halla. Chelsea ponownie objęła prowadzenie na początku drugiej połowy, gdy Palmer pokonał Nicka Pope’a tuż obok słupka, a gospodarze utrzymali prowadzenie pomimo nacisków ze strony Newcastle w końcówkach meczu.

W rezultacie zespół Howe’a zajmuje 12. miejsce w Premier League z trzema zwycięstwami, trzema remisami i trzema porażkami w pierwszych dziewięciu meczach.

Newcastle zmierzy się z Chelsea u siebie w następnym meczu, środowym meczu 1/8 finału Carabao Cup. Następnie w sobotę powitają Arsenal w St. James’ Park.

ZEJDŹ GŁĘBEJ

Odprawa: Chelsea 2 Newcastle 1 – podanie Palmera, wpływ Cobhama gości i lewego obrońcy Jamesa