Rekordy pozostawione po pierwszym El Clásico w sezonie: Najstarszy i najmłodszy

Barcelona szturmem zaatakowała Santiago Bernabéu w tę sobotę, pokonując Real Madryt 0:4, co było fenomenalnym występem drużyny Barcelony, która jest liderem LaLiga.

NAJBARDZIEJ WETERAN

Luka Modrić, kapitan Realu Madryt, wchodząc w 62. minucie meczu z Barceloną na stadionie Santiago Bernabéu, został najstarszym zawodnikiem, który zagrał w klasyku w całej swojej historii, mając 39 lat i 47 dni, bijąc rekord o Brazylijczyk Dani Álves.

Kordon Prasa

Luka Modrić podczas rozgrzewki przed meczem Realu Madryt.

Modrić nie będzie miał dobrych wspomnień związanych z nowym rekordem długowieczności jako zawodnik Realu Madryt. Rezerwowy w klasyku po swoim starcie w Lidze Mistrzów przeciwko Borussii Dortmund, kiedy wszedł na boisko w 63. minucie za Auréliena Tchoauméniego, gdy Real Madryt przegrywał już 0:2, przeszedł do historii jako najstarszy zawodnik, który kwestionował wspaniały mecz hiszpańskiej piłki nożnej.

Mając 39 lat i 47 dni, Modric pobił rekord ustanowiony przez Daniego Álvesa, który miał 38 lat i 318 dni. Za nimi stoją bramkarze José Manuel Pinto (38 lat i 159 dni) i Paco Buyo (38 lat i 28 dni) oraz legenda Alfredo Di Stéfano (37 lat i 164 dni).

NAJMŁODSZY GOLE

Napastnik Barcelony Lamine Yamal został w tę sobotę najmłodszym strzelcem w historii klasyków, mając 17 lat i 105 dni, po strzeleniu trzeciego gola przeciwko Realowi Madryt na Santiago Bernabéu.