Doncic dobija 40, ale gryzie kurz ze Słońcami Duranta

Zajęło to dwa mecze Luka Doncić w osiągnięciu bariery 40 w tym sezonie. Faworyt na najlepszego strzelca i kandydata na MVP eksplodował przed Słońca był to dla niego płodny mecz, ale nie tak bardzo dla jego drużyny, która odpadła Arizona, 114-102 była to pierwsza porażka Teksańczyków w zaledwie dwóch rozegranych meczach.

Niewielu zawodników jest w stanie przyciągnąć uwagę Słoweńca, ale bez wątpienia Kevina Duranta jest jednym z nich. „Durántula”, autorka 31 punktów przeciwko Mavszostał ósmym graczem w historii, który osiągnął 29 000 punktów zdobytych w NBA. Przy okazji poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa, pierwszego, nad Teksańczykami, pozwalając sobie na luksus poświęcenia „za małego” Doncić w grze, w której strzelił gola swojej obronie.

Duranta i Słońca Już w pierwszej kwarcie wypracowali sobie przewagę i nie stracili kontroli nad tablicą wyników. Wyciągnęli wnioski z niedalekiej przeszłości, kiedy w swoim debiutanckim meczu pokonali Lakers 22 punktami i pozwolili, aby to się wymknęło. Phoenix wygrał 91-80 początku kwarty i do końca utrzymali prowadzenie.

Duranta miał dobrą pomoc Devina Bookera, autor 21 punktów, ale przede wszystkim Ryana Dunnaktóry w swoim pierwszym meczu w roli startera zdobył 13 punktów i dwa kluczowe rzuty za trzy punkty. Debiutant zagrał na straty Bradleya Bealaz powodu kontuzji i Graysona Allenaosobisty i pokazał, że wybrany z numerem 28, może nim zostać jedna z największych kradzieży Draftu z 2024 r.

Doncić Rozpoczął grę na pełnych obrotach i zbliżał się historyczny wieczór, gdy wszedł do szatni w hali reszta z 23 punktami. Wyjechał nieco zimniejszy i miał wady przy ponownym uruchomieniu, chociaż udało mu się dokończyć 40 punktów trafiając 12 ze swoich 25 strzałów, 5 z 13 trójek. Kyriego Irvinga zdobył 22 punkty i Klay’a Thompsona podpisał 19 z pięcioma trójkami, ale Mavs Strzelali z celnością na poziomie 39,8%, a ławka rezerwowych zdobyła tylko 9 punktów.