LeBron James notuje „surrealistyczne” triple-double w zwycięstwie Lakers nad Kings

LeBron James zanotował swoje pierwsze triple-double w sezonie, zdobywając 16 punktów w czwartej kwarcie, a Los Angeles Lakers poprawili wynik na 3:0 po raz pierwszy od sezonu 2010/2011, pokonując w sobotę Sacramento Kings 131:127 noc w Crypto.com Arena.

James zakończył mecz z 32 punktami, 14 zbiórkami i 10 asystami. Wszystkie trzy oceny były najwyższymi wynikami 39-latka w jego 22. sezonie. James zdobył 16 punktów w czwartej kwarcie w ciągu dwóch minut i 59 sekund. Wchodząc do meczu, w porównaniu z pierwszymi dwoma zwycięstwami Los Angeles, zdobył odpowiednio 16 i 21 punktów.

Trener Lakers, JJ Redick, nazwał doświadczenie oglądania, jak James przejmuje kontrolę w czwartej kwarcie, „surrealistyczne”.

Ostatni raz Lakers pokonali Kings 7 stycznia 2023 roku, czyli 658 dni temu. Przegrali pięć meczów z rzędu i osiem z dziewięciu z Sacramento.

Anthony Davis zdobył 31 punktów i zebrał dziewięć zbiórek. W tym sezonie we wszystkich trzech meczach zdobywał 30 lub więcej punktów.

„Udało nam się utrzymać pozycję i zwrócić uwagę ligi, że jesteśmy innym zespołem” – powiedział Davis.