Mistrzostwa Świata U23 w Zapasach: Abhishek zdobywa brąz, Chirag gra o złoto

Gdy mistrzostwa wkraczają w ostatni dzień, Indie zdobyły już sześć medali (jeden srebrny i pięć brązowych), a wciąż mają zamiar zdobyć kolejne.

Indyjscy zapaśnicy mężczyzn w stylu dowolnym poczynili znaczące postępy w 6. dniu Mistrzostw Świata U23 w zapasach, gdy w sobotę trzech zapaśników wywalczyło sobie drogę do rywalizacji o medale. Abhishek Dhaka zdobył brązowy medal w kategorii 61 kg, a Chirag awansował do finału w kategorii 57 kg, co stanowi historyczny dzień dla Indii.

Abhishek Dhaka zdobywa pierwszy w Indiach medal w stylu dowolnym mężczyzn

Abhishek Dhaka startujący w kategorii do 61 kg zdobył pierwszy w Indiach medal w stylu dowolnym mężczyzn po zaciętym zwycięstwie 3:1 nad Mykytą Abramovem z Ukrainy.

Walka była zacięta, a Dhaka wykazał się wytrzymałością i umiejętnościami, dzięki czemu zdobył swój drugi medal świata. Wcześniej zdobył brąz w kategorii 57 kg na Mistrzostwach Świata U20 2022, gdzie także pokonał ukraińskiego przeciwnika, demonstrując swoją konsekwentność na arenie światowej.

Chirag organizuje walkę o złoty medal

Chirag startujący w kategorii do 57 kg był wyróżniającym się wykonawcą dnia i awansował do walki o złoty medal. W swoim półfinale pokazał dominację, wygrywając 8:0 z Allanem Oralbekiem z Kazachstanu.

Zwycięstwo to nie tylko zapewniło mu debiutancki medal na światowej imprezie, ale także przybliżyło go do walki o złoto jako trzeci Hindus w kategorii do 57 kg, dołączając do grona medalistów olimpijskich Raviego Dahiyi i Amana Sehrawata. W finale Chirag zmierzy się z Abdumalikiem Karachowem z Kirgistanu.

Stracone szanse Anirudha Kumara i Deepaka Nehry

W cięższych kategoriach wagowych Anirudh Kumar (125 kg) i Deepak Nehra (86 kg) nie zdołali dotrzeć do rund medalowych, kłaniając się w rundach repasażowych rywalom z Neutral Athletes (AIN) i Niemiec. Mimo wysiłków opuszczą turniej bez podium.

Dobre występy Sujeeta Kalkala i Vicky Chahar

Sujeet Kalkal (70 kg) i Vicky Chahar (97 kg) poczyniły godne pochwały postępy w swoich kategoriach, docierając do półfinału, po czym nieznacznie przegrały z zapaśnikami z Azerbejdżanu i Iranu. Obaj zapaśnicy będą mieli kolejną szansę na zdobycie swoich pierwszych medali świata do lat 23 w niedzielnych meczach o brązowy medal.

Rośnie liczba medali w Indiach

Gdy mistrzostwa wkraczają w ostatni dzień, Indie zdobyły już sześć medali (jeden srebrny i pięć brązowych), a wciąż mają zamiar zdobyć kolejne. Chirag ma gwarancję miejsca na podium, a inni zapaśnicy walczą o brąz, a wynik Indii na Mistrzostwach Świata U23 w zapasach odzwierciedla obiecującą przyszłość w zapasach w stylu dowolnym.