Jak gra defensywna Jonathana Quicka i Artemiego Panarina doprowadziła Rangers do zwycięstwa: 4 wnioski na wynos

Sobota rozpoczęła się od wznoszenia toastów i dokuczań Alexisowi Lafrenière w szatni New York Rangers po podpisaniu nowego, lukratywnego kontraktu. Zakończyło się kolejnym zwycięstwem Rangersów, być może nieco zaskakująco trudnym przeciwko młodemu składowi Anaheim Ducks, który pokazał mnóstwo moxie.

Jonathan Quick spisał się znakomicie, obronił 32 bramki, a gol Willa Cuylle’a okazał się zwycięski w wygranym 2:1 meczu. Cuylle po raz drugi w tym sezonie stracił bramkę po strzale na spalonym, ale wrócił na następnej zmianie i wykorzystał podanie Kaapo Kakko o 11:53 trzeciej tercji – choć to podanie musiało wytrzymać ocenę NHL Situation Room w celu uzyskania ewentualnej pozytywnej oceny. ruch kopania.

Rangersi osiągnęli w sezonie bilans 6-1-1 i po mocnym wysiłku ponieśli pierwszy niewypał w sezonie, czyli czwartkową porażkę z Panthers na stadionie Garden, choć nie był to dominujący występ.

Laf zarabia

Lafrenière uściskał Artemiego Panarina, gdy lewy skrzydłowy wszedł do szatni w sobotni poranek. Lafrenière właśnie podpisał siedmioletni kontrakt o średniej rocznej wartości 7,45 miliona dolarów. Jego koledzy z linii, Panarin i Vincent Trocheck, byli nim zachwyceni i żartowali, że chcą nagrody za swój wkład w jego sukces. Panarin na przykład chce helikoptera.

„Po prostu polecę helikopterem Breada” – roześmiał się Trocheck.

„Mówią o tym” – stwierdziła Lafrenière z uśmiechem. „Będę musiał poczekać, aż dostanę pieniądze i zobaczę, co z nimi zrobię”.

Lafrenière powiedział, że jego agent i Rangersi rozmawiali o porozumieniu podczas obozu przygotowawczego, a następnie negocjacje nabrały tempa w ciągu ostatnich kilku dni. Powiedział, że strony omawiały różne opcje długości kadencji, ale Lafrenière był zadowolony z siedmioletniej kadencji.

„To dobre uczucie” – powiedział Lafrenière. „Cieszę się, że mam to już za sobą i nie mogę się doczekać, aby zostać przez kolejne siedem lat”.

To samo dotyczy Rangersów. Młody zawodnik, który spisał się naprawdę dobrze, w zeszłym roku naprawdę osiągnął dobrą formę i dobrze rozpoczął ten rok” – powiedział trener Peter Laviolette. „Za każdym razem, gdy dzieje się coś takiego, jest to dość ekscytujące”.

W sobotę Lafrenière zdobył swój ósmy punkt w sezonie, dostając kontakt z Panarinem zza siatki Ducks, po czym Ryan Lindgren zdobył pierwszego gola w meczu. Lafrenière również był bliski trafienia Radko Gudasa w trzeciej tercji.

Panarin naczynia — i broni

Panarin podtrzymał swoją passę punktów dzięki ustawieniu Lindgrena – numer 10 ma 15 punktów, tymczasowo ma szanse na prowadzenie w lidze i punkty we wszystkich ośmiu meczach Rangersów – ale jego największy występ mógł mieć miejsce po drugiej stronie lodu w lidze trzeci.

Utrzymując prowadzenie 2-1 na niecałe cztery minuty przed końcem, Panarin zszedł nisko w strefie defensywnej i uderzył Alexa Killorna, który miał otwartą stronę po odbiciu i zremisował. Gra Panarina bez krążka nie jest zazwyczaj najbardziej zauważalną częścią jego gry, ale to była kluczowa akcja w kluczowym momencie i z pewnością ma do tego smykałkę.

Cuylle zdobywa kolejną straconą bramkę

„Nie pamiętam ich wszystkich” – Cuylle zażartował po meczu o kolejnym swoim golu skreślonym z tablicy wyników w sobotę. To dwa w tym sezonie i co najmniej cztery, odkąd w zeszłym roku dołączył do NHL. Znajdował się w strefie Ducks przed krążkiem, zanim w trzeciej kwarcie wykorzystał własne odbicie na widoczne prowadzenie 2:0, więc nie ma się za bardzo czym kłócić, ale to wciąż absurdalna sytuacja.

Jego gol, który się liczył, rzeczywiście wypadł mu z łyżwy i wydawało się, że wiązało się to z pewnym ruchem kopnięcia, ale standardy ligi dotyczące takich bramek zmieniły się w ostatnich sezonach – gole po łyżwach są zwykle nieuznawane tylko wtedy, gdy wykonawca wbije zatrzymany krążek do siatki lub kopnięcie odwraca ruch krążka. To była przepustka, więc została. Ku uldze Cuylle’a.

Szybki wygrywa pojedynek bramkarza

Po sobotniej pierwszej kwarcie Rangersów, która oddała 18 strzałów, wyglądało na to, że Quick nie zobaczy zbyt wielu akcji. Lukas Dostal był ostry w siatce Anaheim, ale to Quick, szczególnie w środkowej części meczu, błyszczał najjaśniej. Quick błysnął rękawicą, aby uniemożliwić Masonowi McTavishowi grę w przewadze Ducks w drugiej kwarcie, przy wyniku wciąż 0-0, a akrobacje Quicka były potrzebne przez kilka odcinków trzeciej tercji.

The Ducks strzelili zaledwie 14 goli w siedmiu meczach, ale grupa młodych, utalentowanych zawodników przygotowuje ich na szybkie zdobywanie bramek. Szybki jak zwykle był energiczny w siatce, skakał i podskakiwał, aby znaleźć strzały w ruchu ulicznym, a także wychodził, by rzucić wyzwanie strzelcom Ducks.

Było to zwycięstwo nr 395 Quicka, któremu obecnie brakuje zaledwie pięciu zwycięstw, aby zostać pierwszym amerykańskim bramkarzem, który osiągnie 400 zwycięstw.

(Zdjęcie: Brad Penner / Imagn Images)