Puchar Sułtana Johor: Praca trenerska PR Sreejesha rozpoczyna się od brązowego medalu, gdy Indie pokonały w rzutach karnych Nową Zelandię 3:2

Zwycięstwo oznaczało pozytywny początek kariery trenerskiej PR Sreejesha, a brązowy medal Indii potwierdził odporność i umiejętności zespołu pod presją.

Reprezentacja Indii w hokeju na lodzie juniorów mężczyzn zdobyła w sobotę brązowy medal po emocjonującym zwycięstwie 3:2 w rzutach karnych nad Nową Zelandią podczas turnieju Sultan of Johor Cup. Pod okiem nowego trenera PR Sreejesha i dzięki imponującemu występowi bramkarza Bikramjita Singha Indie opanowały nerwy i zapewniły sobie miejsce na podium.

Bikramjit Singh: Bohater w bramce

W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 2:2, co doprowadziło do zaciętej serii rzutów karnych. Bramkarz Bikramjit Singh okazał się podstawą Indii, wykonując trzy krytyczne interwencje, które ostatecznie zapewniły zwycięstwo. Napastnicy Gurjot Singh, Manmeet Singh i Sourabh Anand Kushwaha wykorzystali rzuty karne, a interwencje Bikramjita utrzymały Nową Zelandię na dystans.

Dominujący start indyjskiej drużyny hokejowej

Indie szybko otworzyły wynik, pokazując siłę zarówno w ataku, jak i obronie. Dilraj Singh umieścił Indie na tablicy wyników w 11. minucie, wykorzystując celną asystę Mukesha Toppo. Kontrola Indii przedłużyła się do drugiej kwarty, kiedy utrzymały silną postawę defensywną, dając Nowej Zelandii niewielkie szanse na awans.

W 20. minucie Indie podwoiły prowadzenie po genialnym rzucie z gry, zaaranżowanym przez Manmeeta Singha, Anmola Ekkę i Mukesha Toppo, a Manmeet wykonał ostatnie uderzenie. Indie znajdowały się w dobrej sytuacji, prowadząc 2:0, stwarzając wiele okazji, ale nie były w stanie zwiększyć swojej przewagi przed przerwą.

Powrót Nowej Zelandii w czwartej kwarcie

Po bezbramkowej trzeciej kwarcie Nowa Zelandia w ostatniej kwarcie odrobiła straty. Owen Brown strzelił gola w 51. minucie po celnym podaniu Bradleya Rothwella, zmniejszając deficyt do 2-1. Naciskając mocno, Nowa Zelandia wyrównała w 57. minucie, a Jonty Elmes, który wcześniej strzelił hat-tricka w meczu z Indiami, trafił do siatki i wyrównał wynik.

Początek nowej ery coachingu z udziałem PR Sreejesha

Zwycięstwo oznaczało pozytywny początek kariery trenerskiej PR Sreejesha, a brązowy medal Indii potwierdził odporność i umiejętności zespołu pod presją. Patrząc w przyszłość, Indie będą miały nadzieję wykorzystać tę dynamikę, a przywództwo i doświadczenie Sreejesha zapewnią mocny fundament pod przyszłość zespołu.