NIMASA daje dokerom 30 dni na odnowienie licencji

Kierownictwo Nigeryjskiej Agencji Administracji Morskiej i Bezpieczeństwa (NIMASA) doradziło Międzynarodowym Spółkom Naftowym, operatorom terminali i nabrzeży oraz wszystkim innym firmom zajmującym się przeładunkiem w kraju, aby powstrzymały się od zatrudniania niezarejestrowanych dokerów.

Zachęcamy wszystkie zainteresowane strony, w tym pracodawców doków i firmy przeładunkowe, do ubiegania się o nowe licencje na prowadzenie działalności lub odnawiania tych, które wygasły, w ciągu 30-dniowego okresu moratorium.

Zgodnie z oświadczeniem szefa ds. public relations NIMASA, Osagiego Edwarda, wymóg ten jest określony w ustawie NIMASA z 2007 r. i przedstawiony w przepisach NIMASA dotyczących przeładunku z 2014 r., które nakładają obowiązek ścisłego przestrzegania przepisów przez wszystkich operatorów morskich.

Dyrektor generalny, dr Dayo Mobereola, podkreślił potrzebę przestrzegania przez zainteresowane strony istniejących przepisów ustawowych i wykonawczych, stwierdzając, że „Żaden terminal ani firma nie będzie w dalszym ciągu korzystać z usług niezarejestrowanych dokerów w zakresie obsługi ładunków w ich miejscach pracy.

Posunięcie to stanowi część naszych szerszych wysiłków mających na celu zapewnienie bezpiecznej i regulowanej działalności w nigeryjskim przemyśle morskim. Przestrzeganie tych przepisów zwiększy naszą zdolność do utrzymywania aktualnej bazy danych dokerów pracujących na terenie kraju. Poprawia także nasze procesy planowania, ponieważ jesteśmy zaangażowani w rozwijanie ich zdolności w celu spełnienia ogólnie przyjętych standardów dotyczących dokerów w Nigerii. Zamierzamy wymusić pełne przestrzeganie przepisów po okresie moratorium” – stwierdził.

Ustawa NIMASA z 2007 r., część IX, sekcja 27, dotyczy rejestracji dokerów, która skupia się na pracy na morzu. Zapewnia rejestrację, regulację i kontrolę pracy na morzu, w tym dokerów. Ustawa nakłada na Agencję odpowiedzialność za utrzymanie standardów zgodnych z najlepszymi międzynarodowymi praktykami.

W celu uzyskania dalszych informacji zainteresowanym stronom zaleca się zapoznanie się z pełną wersją przepisów dostępną na stronie internetowej NIMASA.

Zrodlo