Wyścig sprinterski MotoGP Tajlandii Enea Bastianini najszybszy, Marc Marquez nie stanął na podium

Sobota, 26 października 2024 – 15:39 WIB

WIWAT – Marc Marquez był najszybszy podczas sesji treningowej przed MotoGP Tajlandii. Niestety podczas kwalifikacji mały kosmita poślizgnął się, podobnie jak Jorge Martin.

W rezultacie Jorge Martin wystartował z trzeciego miejsca, Marc Marquez z piątego, Francesco Bagnaia na pole position, a za nim uplasował się Enea Bastianini.

Przeczytaj także:

Z tego powodu Marc Marquez nie jest pewien wygrania MotoGP Tajlandii

Marc Marquez kontra Jorge Martin w australijskim MotoGP

Dzięki tej pozycji, gdy na torze Buriram w sobotę 26 października 2024 r. odbywał się wyścig sprinterski, na początku wyścigu doszło do zaciętej walki, w której Pedro Acosta nagle strzelił na pierwszą pozycję.

Następnie Marc Marquez zapewnił sobie drugą pozycję na starcie wyścigu, a za nią uplasował się Enea Bastianini. Pozycja zmieniła się na trzecim zakręcie pierwszego okrążenia, baby alien spadł na 3. miejsce, w wyścigu dominowała Enea Bastianini, a za nią uplasował się Francesco Bagnaia.

Do drugiej rundy Martinator był nadal czwarty, zmieniając pozycję Pedro Acosty. Na trzecim okrążeniu Martinator awansował na trzecią pozycję, a za nim ponownie jechał Marc Marquez, niestety Acosta upadł na zakręcie.

Ta pozycja nie trwała długo, małego kosmitę ponownie przejął kierowca Pramac Racing w walce o 3. pozycję na 4. okrążeniu.

Prowadzący wyścig Bastianini opuścił Bagnaię z ponad sekundową przewagą na 5. okrążeniu. Tymczasem plasujący się na 4. miejscu MM93 wyprzedził pozostałych zawodników z ponad 2-sekundową stratą.

Ośmiokrotny mistrz świata nie bał się zmaksymalizować możliwości Ducati Desmosedici GP23, aby dogonić innych zawodników jadących przed nim na Desmosedici GP24.

Zmiany pozycji nadal zachodzą i mają charakter dynamiczny. Na 7 okrążeń przed końcem wyścigu Martin wyprzedził Bagnaię i zajął 2. miejsce. Odległość pomiędzy małym kosmitą a Pecco wkraczającym na pozostałe 6 okrążeń wynosi zaledwie 0,3 sekundy.

Wchodząc na 9. okrążenie pozycja nie uległa zmianie, Marc Marquez pozostał na 4. miejscu aż do końca wyścigu pozostały 2 okrążenia. Bastianini wystrzelił jak rakieta, zostawiając pozostałych zawodników za sobą z różnicą czasową przekraczającą jedną sekundę.

W rezultacie zawodnik Gresini Racing nie był w stanie dogonić Desmosedici GP24 i nie stanął na podium.

Ducati: Szanse Martina na zwycięstwo są większe niż Bagnaii

Najpopularniejsze: Harmonogram wyścigów MotoGP w Tajlandii, Marquez nie jest pewien zwycięstwa

Wiadomości o harmonogramie wyścigów MotoGP Tajlandii i niepewności Marqueza odbiły się szerokim echem i stały się najbardziej popularne na VIVA Otomotif.