Prestiżowa bitwa Aldiego Satyi Mahendry podczas niedzielnego wyścigu Yamaha Mandalika

Sobota, 26 października 2024 – 13:38 WIB

WIWAT – Aldi Satya Mahendra został pierwszym zawodnikiem z Indonezji, który zdobył mistrzostwo świata. Młodemu kierowcy Yamahy udało się w tym sezonie zapewnić sobie zwycięstwo w klasie WorldSSP300.

Co ciekawe, mimo iż jest mistrzem świata, Aldi Satya Mahendra jest gotowy zaryzykować swój prestiż w niedzielnym wyścigu bLU cRU Yamaha Sunday Race, który odbędzie się na torze Mandalika Circuit w Lombok w dniach 26-27 października 2024 r., weźmie udział w dwóch klasach, R25 Pro i R15 Pro.

Przeczytaj także:

Zięć Haji Isama przekazuje Pajero Sport firmie Aldi Mahendra po tym, jak został mistrzem świata

Mandalika niedzielnego wyścigu Yamaha

Różne klasy prezentowane w drugiej rundzie YSR 2024 Mandalika to Superstock 1000 cc, Superstock 600 cc, R25 Pro, R25 Comm Pro, R25 Comm A, R25 Comm B, R15 Pro, Idemitsu R15 bLU cRU Junior Pro, R15 Comm A, R15 Comm B, R15 Comm B dla początkujących i społeczność Aerox 155.

Z pewnością wezmą udział najlepsi zawodnicy, którzy dominują w mistrzostwach krajowych, w tym Rey Ratukore, Galang Hendra Pratama, Wahyu Nugroho, AM Fadly, Candra Hermawan, Fahmi Bassam, Robby Sakera, Eric Saputra, Aldiaz Aqsal Ismaya, Alfi Husni, Gupita Kresna, Arai Agaska, Felix PM i inni.

„Ponadto zawody bLU cRU Yamaha Sunday Race były tym razem historycznym momentem, w którym Aldi Satya Mahendra, indonezyjski kierowca Yamaha, został pierwszym indonezyjskim kierowcą, który zdobył tytuł mistrza świata” – powiedział zastępca dyrektora generalnego CS Division PT. Yamaha Indonezja Motor Manufacturing, Johannes BM Siahaan.

Jak wiadomo, Aldi Satya Mahendra, który przeszedł do historii jako pierwszy zawodnik z kontynentu azjatyckiego, który wygrał mistrzostwa świata WorldSSP300, będzie rywalizował w zespole Yamaha Akai Jaya MBKW2.

Tymczasem klasa trenerska Idemitsu bLU cRU R15 Junior Pro cieszyła się szczególnym zainteresowaniem. Mając na uwadze, że kilka osiągnięć zawodników Yamaha pochodzi z coachingu w tej kategorii. W tym Aldi Satya Mahendra, także Wahyu Nugroho, Arai Agaska, Felix PM, Joshua Mbeo i inni.

W pierwszej serii odnotowano udział 19 startujących, większość z nich była w wieku 12-15 lat. Pochodzą nie tylko z wyspy Jawa, ale także z NTB, Południowego Sulawesi, Wschodniego Kalimantanu i Zachodniej Papui.

Danadyaksa Widya, obecny lider klasy Idemitsu bLU cRU R15 Junior Pro, powiedział, że postara się skupić na walce, aby ponownie stanąć na podium, ponieważ jego przeciwnicy byli mocni. Próbuję też znaleźć się w pierwszym rzędzie w kwalifikacjach.

3 najlepsze projekty modyfikacji Yamaha Fazzio zostaną zaprezentowane na targach IMOS 2024

Indonezyjski kierowca Aldi Satya Mahendra

Awans do następnej klasy! Aldi Satya Mahendra pojedzie na Yamasze YZF-R9 na WorldSSP 2025

Potwierdzono, że Aldi Satya Mahendra awansował o klasę po tym, jak został mistrzem świata w zawodach WSSP300 2024 i będzie jeździł na motocyklu Yamaha YZF-R9.