Martín-Prieto przybywa na ratunek Hiszpanii

Hiszpania zremisowała z Kanadą (1:1) w Almendralejo w pierwszym teście na polu golfowym. Reprezentacja narodowa zdominowała mecz, ale była zdenerwowana bramką zdobytą na początku drugiej połowy i ostatecznie zdobyła wynik w ostatnim tchnieniu dzięki bramce debiutanta Martína-Prieto.

Kilka nowości w pierwszej jedenastce Montse Tomé po igrzyskach olimpijskich. Bardziej niż nominalnie – wszyscy wybrani byli obecni w Paryżu – taktycznie. Postawił Mendez-Codina jako para środkowych obrońców, duet Tere-Pebble w rdzeniu, Alba jako odniesienie we wskazówce i Atena i Mariona zaczyna zmieniać zespół. Hiszpan miał właśnie pierwszą bramkę po kopnięciu Alexii w pole karne i celnym strzale, ale bezskutecznym.

Te same twarze, nowe wibracje

Wyjściowa jedenastka Hiszpanii przeciwko Kanadzie w AlmendralejoRFEF

Hiszpania od początku dźwigała ciężar pulsu. Podbił Kanadę za pomocą wysokie i agresywne ciśnienie, spora dawka intensywności i jakość w standardzie i to nam przypomniało główny wyboru. Tere spróbował szczęścia zza pola karnego, wykonując charakterystyczny strzał, który wymusił uderzenie Szybowanie Sheridana. Amerykańską odpowiedzią był daleki strzał Beckie, która wykorzystała błąd Caty w wypuszczeniu piłki, która minęła słupek.

Nasi coraz głośniej pukali do bramek. Wazelina Tere ze środkowego okręgu, która spadła na dach bramki, prawa ręka Guijarro, która uderzyła w kanadyjską obronę oraz Strzał lewą nogą Alexii, który po odbiciu się od ciała Gillesa zakończył się uderzeniem piłki w poprzeczkę. Pierwszą połowę pochłonęła najlepsza szansa Kanadyjczyków, po dobrze zaplanowanym kontrataku Viens odwrócił się tyłem do środkowych obrońców i słabo definiował grę przed Katą.

Alidou z „wyprzedzania”

Kanadyjscy piłkarze świętują gola Marie-Yasmine Alidou

Kanadyjscy piłkarze świętują gola Marie-Yasmine AlidouEFE

Kanada w przerwie przeszła lifting i wyszła w innym składzie. i trzy zamiany na green Francisco de la Hera. Do otwarcia wyniku zabrakło mu zaledwie dwóch przyjęć i czterech minut. Złe wybicie piłki przez Méndeza promował przeciwko dobremu strzałowi Viensa, który asystował Alidou, który strzelił słabo w meczu z Catą.

Hiszpania próbowała sobie poradzić z zimną wodą, ale ciężko było im wrócić do dynamiki z pierwszego aktu. Alba dwukrotnie miała krawat w butach, ale brak celności uniemożliwił zawodnikowi La Manchy dostrzeżenie bramki. Jego ulga w ostatnich minutach, debiutant Martin-Prietozostałby głównym bohaterem. Sewillijczyk dwukrotnie ostrzegał, najpierw po uzupełnieniu piłki po asyście Alexii, a następnie po kiepskim strzale za środkowymi obrońcami. Za trzecim razem, gdy pozostała minuta, był urok. Dośrodkowanie Batlle głową Cristiny wbiło się w siatkę i zakończyło mecz..

Hiszpania wróci do akcji w najbliższy wtorek (18:15) zmierzyć się do Włoch na stadionie Romeo Menti w Vicenzy w nowym meczu towarzyskim, który zamknie pierwsze międzynarodowe okno w sezonie.