Pep Guardiola przyznaje się do swojej wielkiej niesprawiedliwości "pojedynczy gracz" do którego "nikt nie może przestać"

W 2022 r Pepa Guardioli oświadczył, że„Matheus Nunes jest obecnie jednym z najlepszych graczy na świecie”.

We wrześniu 2023 roku Manchester City, w którym trenuje hiszpański trener zapłacił Wolverhampton Wanderers 62 miliony euro nagrać wschodzącego Matheusa Nunesa (1998).

W tym samym sezonie Guardiola, mając już w składzie Nunesa, doprecyzował swoje słowa na temat reprezentanta Portugalii: „Może trochę przesadziłem, mówiąc, że Matheus Nunes był jednym z najlepszych zawodników na świecie. Jest bardzo dobrym zawodnikiem. Może Powiedziałem to później 5-1, nie pamiętam, ile to było, ale to wyjątkowy zawodnik.

Guardiola: „Kiedy Matheus Nune zaczyna z 30 czy 40 metrów, nikt nie jest w stanie go zatrzymać”

Guardiola utrzymuje, że Matheus Nunes tak „wyjątkowy gracz” kon „szczególne cechy, które mają nieliczni”i podtrzymał tę opinię po zwycięstwie City nad Spartą Praga 5:0 w Lidze Mistrzów.

Matheus Nunes, który strzelił gola i zaliczył dwie asysty, zdobył nowe słowa pochwały od swojego trenera: „Spisał się bardzo dobrze. Kiedy strzelił gola, widzieli, jak szczęśliwi byli jego koledzy z drużyny. Jest tu bardzo kochany, jest niesamowitą osobą .”

Matheus Nunes (Manchester City) świętuje zdobycie gola przeciwko Sparcie Praga w Lidze MistrzówEFE

Guardiola podkreślił, że Matheus Nunes ma bardzo specyficzną jakość. W przejściach jest tak szybki jak Erling Halaand. Kiedy zaczyna od 30–40 metrów, nikt nie jest w stanie go zatrzymać. Daje nam rzeczy, których nie mamy dlatego go potrzebujemy.”

Guardiola: Jedynym problemem Matheusa Nunesa jest to, że trener nie daje mu minut, na które zasługuje

Pomimo jego dobrych słów na temat Matheusa Nunesa, trenera Hiszpanii Łącznie w 9 meczach rozegrał z nim zaledwie 322 minuty w tym sezonie, w którym Portugalczyk odpowiedział 2 gole i 3 asysty.

Matheus Nunes gra w Manchesterze City

Matheus Nunes gra w Manchesterze CityEFE

„Jedynym problemem jest to, że trener nie daje mu minut, na które zasługuje. Zawsze jest przygotowany i może nam pomóc. W obecnej sytuacji, gdy mamy 15 dostępnych zawodników i bramkarzy, ważne jest, aby mieć go przy sobie” Guardiola przyznał.