Gospodarka piracka w Indiach wyniesie 224 miliardy rupii w 2023 r.: raport EY-IAMAI

Piractwo w Indiach wzrosło, a gospodarka piracka w tym kraju osiągnęła Rs. Według raportu EY i indyjskiego stowarzyszenia Internet and Mobile Association (IAMAI) – 224 miliardy w 2023 r. Z raportu zatytułowanego The Rob Report wynika, że ​​137 miliardów rupii pochodziło z pirackich treści kinowych, a 87 miliardów rupii z nieautoryzowanych treści na platformie OTT. Wzrost piractwa jest poważnym problemem dla branży mediów i rozrywki. Stoją przed kilkoma

Trendy pirackie i preferencje widzów

Rosnący apetyt Indii na pirackie treści jest wyraźny – średnio dziewięć godzin tygodniowo spędza się na korzystaniu z pirackich treści. Platformy streamingowe są największym źródłem nielegalnych treści (63%), następnie aplikacje mobilne (16%), a torrenty i media społecznościowe stanowią 21%. Aż 51 procent indyjskich konsumentów mediów korzysta z pirackich źródeł, przy czym 76 procent to osoby w wieku 19–34 lata. Podczas gdy mężczyźni zazwyczaj wolą starsze filmy, kobiety skłaniają się bardziej ku treściom OTT. Najczęściej piraconymi językami są hindi i angielski, stanowiące odpowiednio 40% i 31% treści.

Do pirackich treści skłaniają się różne powody, w tym wysokie opłaty abonamentowe, kłopoty z zarządzaniem wieloma kontami i niedostępność określonych treści w Internecie. Wiele osób unika także płacenia za bilety do kina lub subskrybowania usług OTT.

Obawy branży i wezwanie do działania

Rohit Jain, przewodniczący Komisji ds. Rozrywki Cyfrowej w IAMAI, ostrzegł, że piractwo zmniejsza potencjał indyjskiego sektora rozrywkowego. Przewiduje się, że sektor ten osiągnie 146 crores. Mukul Shrivastava, partner w EY Forensic and Integrity Services, wezwał do wprowadzenia skuteczniejszych rozwiązań w zakresie egzekwowania prawa i rozwiązań technologicznych w celu zwalczania piractwa, wzywając zainteresowane strony z branży do zjednoczenia się w tej walce. Ponieważ duża część pirackich treści jest konsumowana w miastach poziomu II, czynniki takie jak dysproporcje w dochodach i ograniczony dostęp do autoryzowanych treści również mają na to wpływ.

Zrodlo